Koltuk Takımı

Görünüm :
Toplam 103 ürün bulunmaktadır.

Koltuk Takımı Modelleri, Salon Takımları ve Fiyatları 2024

Koltuk takımı bir evin olmazsa olmaz ihtiyaçları arasında yer alır. Siz de yeni bir ev kurma hayaline sahipseniz koltuk takımı modellerimiz arasından zevkinize uygun çok sayıda örneği inceleyebilirsiniz.

Evlenmek isteyenler ya da evini yenileme düşüncesinde olanlar için günün trendleri ile uyumlu ve her stilde koltuk takımı modellerimiz yüksek kalite standartları dikkate alınarak üretilmektedir. Koşulsuz müşteri memnuniyetine odaklanan Mobilya Diyarı birbirinden farklı, konfor vaat eden ve şık tasarımları ile siz değerli müşterilerimiz için hizmet vermektedir.

Ürünlerimiz arasında kampanyalı modellerin yanı sıra salon takımı modelleri de bulunmaktadır. Bir koltuk takımı seçimi yapılacağı zaman renk paletinin nasıl olması gerektiğini merak ediyorsanız ya da doğru bir dekorasyonun ipuçlarını ve koltuk takımı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmek isterseniz yazımızı okumanızı öneririz.

Koltuk Takımı Fiyatları

Koltuk takımı fiyatları belirlenirken üretimde kullanılan malzeme kalitesine odaklanmak gerekir. Bunun yanı sıra işletmelerin fiyat politikaları da koltuk takımı fiyatlarında belirleyici bir unsurdur. Bir koltuk takımı konforun yanı sıra şıklığı da kullanıcısına sunmalıdır.

Uzun yıllar kullanılmak üzere üretilen koltuk takımlarının zamansız çizgilere sahip olması da kullanıcı açısından bir avantajdır. Firmamız farklı model ve renk seçeneklerine sahip çok sayıda koltuk takımını siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunmaktadır.

Mobilya Diyarı, koşulsuz müşteri memnuniyetini kendisine ilke edinen bir firma olmanın yanı sıra kaliteli ürünleri ile de sektörde yer alan bir isimdir.

Kampanyalı Koltuk Takımı, Salon Takımı Modelleri

Kampanyalı koltuk takımı, salon takımı modelleri günün trendlerini de yakından takip edenlerin seçebileceği örnekler arasında yer alır. Bu ürünlerde de yüksek kalite standardı dikkate alınır. Kampanyalı takımları seçmek çoğu zaman bir çeşit avantaj yaratırken bütçe dostu bir yaklaşımdır.

Bu sayede kullanıcı ekonomik açıdan da tasarruf etmiş olur. Salon takımı modellerinde kampanyalı ürünlerde her zevke ve stile uygun ürünler bulmak kolaydır. Bu ürünler uzun yıllar kullanılmak üzere üretilmektedir.

İndirimli, Uygun Fiyatlı Koltuk Takımları

Koltuk takımı seçilirken dikkate alınması gereken bazı hususlar bulunur. Öncelikle evin yerleşim planı ile uyumlu hareket edilmesi yaşam alanını istenilen konfor düzeyine taşımak bakımından da önemlidir.

Yerleşim planı dikkate alındığında mekanda kullanılacak diğer alanlar da en tasarruflu şekilde değerlendirilebilir. Evlerimiz en çok vakit geçirdiğimiz mekanlardır. Burada hem konforlu hem de şık ve estetik bir yaşam alanı oluşturmak herkesin hayal edeceği bir durumdur.

İndirimli, uygun fiyatlı koltuk takımları seçileceği zaman yerleşim planı, mekanın metrekaresi, alandaki kullanılmayan ölü alanlar ve diğer ayrıntıların dikkate alınması gerekir. Odanın doğal ışığı ne oranda aldığı da bir mekanda oldukça önemli ayrıntılar arasındadır.

Bu sayede ışığın gücünden yararlanılarak ortamda ferah bir görsel etki yakalanabilir. Ayrıca odaya giren doğal ışığın mobilyalar arasında rahatlıkla salınabilmesi dekorasyonu destekleyebilecek önemli unsurlar arasında yer alır.

Mobilya Diyarı Koltuk Takımı Modelleri

Mobilya Diyarı koltuk takımı modelleri, her zevke ve bütçeye uygun şekilde tasarlanır. Bu mobilyalarda kalite standardı da her zaman yüksek tutulmaktadır. Kullanıcı dostu olan ürünlerimiz uzun yıllar kullanılma gayesi ile üretilmektedir.

Zamansız tasarımlar, modern ve klasik çizgiler, spor bir tarz ya da farklı ihtiyaçlar söz konusu olduğunda mobilyalarımız arasından dilediğinizi seçme şansına sahipsiniz. Küçük mekanlar söz konusu ise ayaksız mobilyalar tercih edilmemelidir. Bu tür mobilyaların yaratacağı sıkışık mekan hissi kullanıcı için istenmeyen bir durumdur.

Buna ilaveten ışığın odanın içinde özgürce salınabilmesi için hacimsiz mobilyaların tercih edilmesi uygun olur. Dışarıdan gelen doğal ışığın hacimli mobilyalarda odanın içine salınması zorlaşır. Koltuk takımı seçilirken ihtiyaçlara göre hareket edilmesi uygun olur. Küçük bir alanda daha minimal tarzda ürünlere yönelmek, ayaklı modelleri tercih etmek daima avantaj yaratır.

Modern Koltuk Takımları

Modern koltuk takımları, günün trendleri ile uyumlu ürünler olurken model ve renk açısından da değişen günün koşullarına uyumlu üretilir. Öncelikle bir koltuk takımında silebilir kaliteli kumaşın yanı sıra sağlam bir iskelet yapısının olup olmadığına bakılmalıdır.

Günümüzde modern tarzda döşenen evlerde genellikle koyu renk duvarlara ek olarak yuvarlak tarzda mobilyalar tercih edilmektedir. Dikey ve yatay raflarla desteklenen dekorasyonun açık raf sistemleri ile şekillendiği görülmektedir.

Modern tarzda minimalist bir yaklaşımın da hissedilmesi kaçınılmaz olmaktadır. Sadelik zaman zaman kullanılan açık renkler dekorasyonu tamamlar. Modern stilde sadelik ön planda olan bir kavramdır.

Modern koltuk takımlarında yalın detaylara ulaşmak kolaydır. Bu tarz koltuk takımları kullanışlı olmasının yanı sıra konforu da kullanıcısına sunar. Modern mobilyalar gösterişten uzaktır ve dekorasyon unsurları ile desteklenirken burada da karmaşadan uzak durulmalıdır.

Chester Koltuk Takımları

Chester koltuk takımları genelde deri kaplamadan yapılmış olsalar da günümüzde bu koltukların kaplamasında kadife ya da nubuk gibi malzemelerden de yararlanılmaktadır. Bu koltukların en önemli özelliği sırt ve kollarının aynı hizada olmasıdır. Baklava dilimi şeklinde olması ve zımbalarla desteklenmesi de Chester koltuk takımlarını kendine özgü bir havaya sahip kılar.

Mobilya Diyarı markasında çok sayıda koltuk takımı modelini bulmak kolaydır. Bu ürünler kullanıcı dostudur ve uzun yıllar sağlıklı ve güvenli bir şekilde kullanıma uygun üretilmektedir. Chester koltuk takımları aynı zamanda geniş bir kullanım alanına sahiptir. Evde, ofiste ya da iş yerinde rahatlıkla tercih edilebilen bu tarz koltuklar zamansız çizgilere sahiptir.

Köşe, L Koltuk Takımı

Köşe, L koltuk takımı modelleri özellikle küçük mekanlar için kurtarıcı bir özelliğe sahiptir. Koltuk takımı seçerken konfor ve kalitenin bir arada olmasına dikkat edilmelidir. Buna ilaveten şıklık da bir koltuk takımında vaz geçilmemesi gereken unsurlar arasındadır.

Köşe koltuk takımları açık mekan kullanımı söz konusu ise bölücü bir aparat gibi de kullanılabilme özelliğine sahiptir. Buna ilaveten mekanda odak noktası olarak da ortamda görsel bir ilgi yaratabilir.

Koltuk kaplamasında kullanılan kumaşın rengi, deseni, kalitesi de önemsenmesi gereken ayrıntılar arasındadır. Kir ve leke tutmayan kumaşlar kullanıcı dostudur ve uzun yıllar güvenle kullanılabilir. Koltuk takımının sağlam bir iskelete sahip olması da unutulmaması gereken bir detaydır.

Spor Koltuk Takımları

Bir koltuk takımı keyifli zaman geçirmek isteyenler açısından önemli bir üründür. Yaşam alanlarında en çok zaman geçirdiğimiz göz önüne alındığında evimizde tercih edeceğimizi koltuk takımlarının rahatlığı göz ardı edilmemelidir.

Spor koltuk takımları da kişisel zevklere bağlı olarak tercih edilebilecek modeller arasındadır. Bu tarz bir takım tercih edildiğinde aynı zamanda rahatlık da yakalanır. Koltuk takımının boyutlarının mekana uygun olması oldukça önemlidir.

Küçük bir alanda hacimli ve ayaksız koltuk takımı kullanılması alanı olduğundan daha işlevsiz hale getirir. Bu nedenle yerleşim planı koltuk takımı seçileceği zaman dikkate alınması gereken bir detaydır.

Koltuk Takımı Renkleri – Yeni Sezon Renkler

Koltuk takımı renkleri yeni sezon renkler arasında her zevke uygun bir ürün bulmak mümkündür. Mavi ve yeşil mücevher tonları olarak da bilinen grupta yer alır. Bu renkler zengin ve cesur bir görünüm sunar. Bulundukları mekana lüks bir dokunuş katmaları da mavi ve yeşilin önemli bir özelliğidir.

Zümrüt yeşili ve safir mavisi gibi renkler bulundukları mekana derinlik katmasının yanı sıra ilgi odağı olması bakımından da tercih edilirler. Minimalist bir tarzı sevenler ise beyaz veya fildişi gibi renkleri tercih edebilir.

Bu durumda küçük bir oturma odası da olduğundan daha ferah ve geniş görünebilir. Nötr bir renk tonu seçildiğinde trendler değiştiğinde aksesuarlar aracılığı ile trendler yakından takip edilebilir. Bu sayede aksesuarlarda yapılacak küçük değişiklikler nötr tonda bir koltuk takımının uzun yıllar kullanılmasına olanak yaratacaktır.

Ayrıca yuvarlak hatlardan yararlanmak, kapitone ve düğme detaylı koltuk takımları da mekana karakter katabilecek ufak ayrıntılar arasında yer alır.

Gri ve Antrasit Koltuk Takımları

Gri kanepelerin klasikler arasına girmesi için doğru renklerle desteklenmesi gerekir. Bu sayede vaz geçilmez ve zamansız çizgileri yakalamak kolaylaşır. Gri koltuk takımlarının sıcak renklerle harmanlanması uygundur.

Gri koltuk takımlarının en önemli özelliği her stille uyum sağlayabilmesidir. Antrasit de koltuk takımları arasında tercih edilen bir renktir. Bu rengin de zamansız özelliklere sahip olması uzun yıllar kullanılmasını kolaylaştırır.

Lacivert Koltuk Takımları

Lacivert koltuk takımı derinlik katan yapısı ile mekanda ayrı bir hava yaratır. Lacivert mavinin koyu tonlarındandır. Bu renk aynı zamanda mekana bir durgunluk, derinlik ve anlam katması bakımından da tercih edilebilecek seçenekler arasında yer alır.

Lacivertin en önemli özelliklerinden biri insanı sakinleştirici etkisidir. Rahat ve konforlu bir yaşam alanı vadeden lacivert özel bir renktir. Lacivert koltuk takımları da kişisel beğenilere bağlı olarak tercih edilebilecek ürünler arasında yer alır.

Yeşil Koltuk Takımları

Yeşil koltuk takımları doğanın mekana yansıması gibi doğal bir ortam yaratır. Yeşil kendi içindeki tonları ile sakin ve dingin bir renktir. Özellikle koyu yeşil gibi tonlar zengin ve derinlikli hisler yaratması bakımından özeldir.

Mücevher tonları arasında yer alan koyu yeşil mekana cesur bir hava katar. Zamansız renkler arasında yer alan yeşil her dönemde koltuk takımları için tercih edilebilecek bir renktir.

Kahverengi ve Krem Koltuk Takımları

Renkler insan psikolojisi üzerinde etkilidir. Bir mekanda kullanılan renkler o mekanın atmosferini oluşturması bakımından dikkat çekicidir. Bir çok rengin kendine özgü yanları olurken kahverengi de samimiyetin temsilcisidir.

Kahverengi koltuk takımları rahatlık ve sakinlik hissi yakalamak isteyenler için seçilebilecek örnekler arasında yer alır. Kişisel zevklerin, eşyalar ile uyumun dikkate alınması dekorasyon açısından oldukça önemlidir.

Kahverengi koltuk takımları bulundukları mekana şıklığın yanı sıra zarafeti de katar. Kullanım kolaylığı yaratan bu renk koltuk takımları aynı zamanda uyumun yakalanmasını da kolaylaştırır. Bu tür özellikleri nedeni ile de kahverengi koltuk modelleri zamansız çizgilerin temsilcisidir.

Diğer Tercih Edilen Renkler ve Çift Renk Kombinleri

Bir koltuk takımı seçimi sırasında mekandaki renklerin ve diğer eşyaların da önemi vardır. Odanın doğal ışığı ne oranda aldığı, mekanın büyüklüğü gibi çok sayıda unsur bir koltuk takımı seçileceği zaman dikkate alınmalıdır.

Koltuk takımının rengi bu aşamada önemlidir. Açık renkler doğal ve minimalist bir hava yaratacağı gibi dar alanlarda ferahlık hissi yakalanması açısından da önemlidir. Koyu renk koltuk takımları ise geniş alanlarda derinlik ve ağırlık hissi yaratır.

Zümrüt yeşili, safir mavisi gibi renkler mekanı zenginleştirirken aynı zamanda alanın karakter kazanmasına yardımcıdır. Bej tonları ve krem gibi renkler koltuk takımlarında sıklıkla tercih edilen grupta yer alır.

Bunun yanı sıra turuncu, sarı gibi sıcak renkler seçileceği zaman mekanda kullanılacak diğer renklere odaklanılması gerekir. Duvar rengi, perdelerin rengi gibi ayrıntılar bu mekanlarda dikkate alınması gerekenler arasındadır. Sıcak renkler gri tonlar ile harmanlanabilir. Bu sayede mekanda etkileyici bir görüntü elde edilmesi sağlanır.

Çift renk kullanılacağı zaman renklerin birbiri ile uyumuna dikkat edilmelidir. Örneğin kırmızının uyum sağlayabileceği renkler; sarı, yeşil, mavi ve siyahtır. Gri ile uyumlu renkler arasında ise mavi, pembe, kırmızı ilk akla gelenler arasında yer alır.

Sarı renk; mavi, mor, lila gibi renklerle harmanlandığında etkili sonuçlar verir. Turuncu için siyah, beyaz, mor ve mavi uygun olurken kahverengi için bej, yeşil, pembe gibi renkler uygun bulunur. Gri, turuncu, pembe, sarı ve beyazla mavinin uyumu da göz ardı edilmemesi gerekenler arasındadır.

Koltuk Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Koltuk takımı alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında öncelikle malzeme kalitesi gelir. Kaliteli bir malzemeden üretilen koltuklar uzun yıllar kullanılması bakımından değerlidir. Bunun yanı sıra koltukta kullanılan kumaşın kalitesi de dikkate alınması gerekenler arasındadır.

Leke tutmayan özelliklerin yanı sıra silinebilir olması da koltuk döşemesinde önemli bir ayrıntıdır. Evin genel tarzı ile uyumlu ürünler tercih edilmesi de bütünlük sağlaması bakımından önemlidir. Belirli bir tarzda seçilecek koltuk takımları için aksesuarların ve renk uyumunun da göz önünde bulundurulması önemsenmelidir.

Alanın büyüklüğü ile uyumlu ürünler seçmek, ihtiyaçlara göre hareket etmek de dikkate alınmalıdır. Eve gelen misafirler açısından da yeterli bir oturum alanı sunması bakımından takımda yer alan koltuk sayısı da göz ardı edilmemelidir.

Küçük mekanlarda açılıp yatak olabilen koltuklar her zaman yaratıcı çözümler sunar. Bu tür koltuk takımlarında yer alan depolama alanları da kullanıcı dostu bir yaklaşımı beraberinde getirir.

Açılma ve Yatak Olabilme Özelliği

Koltuk takımı seçileceği zaman bir takım özelliklere sahip ürünler arasından tercih yapılabilir. Açılıp yatak olabilen koltuk takımları da özellikle dar bir yaşam alanı için yardımcı çözümler sunar. Bu sayede gelen misafirler söz konusu olduğunda yatak ihtiyacı karşılanır.

Açılma ve yatak olabilme özelliği kişisel tercihlere bağlı olarak koltukta yer alabilecek bir husustur. Bu tarz koltuklar mekanda alan kazanılmasına da yardımcı olurken gelen misafirlerin rahat etmesini ve evde düzenin bozulmamasını kolaylaştıracaktır.

Mobilya Diyarı markasında her zevke ve ihtiyaca uygun bir koltuk takımı modeli bulmak kolaydır. Yüksek kalite standardına sahip olan bu ürünler hem şıklığı hem de konforu siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunmaktadır.

Sandıklı Koltuk Takımı, Depolama Alanı Özelliği

Sandıklı koltuk takımı, depolama alanı özelliği sayesinde pratik çözüm üretir. Bu tür koltuklar alandan tasarruf edilmesini sağlarken depolama alanına sahip olması bir avantajdır. Bu sayede pek çok malzeme koltuğun altında depolanabilir ve kullanılması gerekli olduğunda ulaşılması kolay olur.

Özellikle küçük evlerde ihtiyaç duyulan bu tip koltuklar kolaylık yaratması bakımından tercih edilmektedir. Günümüzde yaşam alanlarının gittikçe küçülmesi koltuk takımı ya da diğer mobilya türlerinin seçimi sırasında alternatif çözümlerin oluşmasına yol açar.

Küçük evlerde depolama alanına daha fazla ihtiyaç duyulacağından bu sayede evin düzeninde bozulma olmayacağı gibi dağınıklık yaratılması da engellenmiş olur.

Kumaş Rengi ve Türü Seçimi

Bir koltuk takımında dikkate alınması gereken unsurlar arasında ağacın kalitesi ilk sırada yer alırken ikinci unsur da kumaşın kalitesidir. Kumaş rengi, türü oldukça önemlidir. Renk seçimi yapılırken kişisel beğeniler dikkate alınır. Bunun yanı sıra koltuğun tarzı da kumaş renginde belirleyici bir unsurdur.

Açık renkler minimalist bir tarzın yansıtıcısı olurken klasik renkler ya da zümrüt yeşili veya safir mavisi gibi derinlikli renkler de seçilen tarza göre tercih edilebilir. Koltuk takımında gri tonlar kullanılacaksa sıcak renklerden oluşan kırlentlerden destek alınabilir. Bu sayede odak noktaları değiştirilerek ilgi merkezleri istenilen noktalara alınabilir.

Kumaşın türü de silinebilir özellikte olmalıdır. Buna ilaveten leke tutmayan kumaşlar günümüzde sıklıkla tercih edilir. Evcil hayvan besleyenler için ipliklenmeyen kumaş türleri daha uzun süre kullanıma olanak tanır. Kumaşın hava alır nitelikte olması da sağlıklı bir yapıda olması için gereklidir. Konfor, şıklık ve sağlık bir koltuk takımı kumaşında bir arada olması gereken özellikler arasındadır.

Uzun Ömürlü ve Dayanıklı Olması

Bir koltuk takımının sağlam olması için malzeme kalitesinden ödün verilmemesi gerekir. Kaliteli bir koltuk takımı uzun yıllar güvenle kullanılacağından kullanıcı dostudur. Bütçeden tasarruf edilmesi için gerekli olan yaklaşım kaliteli ürün tercihi yapılmasıdır.

Bu sayede uzun yıllar ek bir masrafa gerek kalmadan koltuk takımına sahip olunabilir. Koltuk takımının döşemesinde kullanılan kumaş kalitesi de bu açıdan önemsenmesi gereken bir konudur. Bir koltuk uzun yıllar ve keyifle kullanılabilecek özellikte olmalıdır. Bu sayede zamansız modellere sahip olunabilir.

Koltuk takımları evin en önemli parçaları arasında yer alır. Hem kişisel sitili yansıtan hem de iyi bir oturma deneyimi yaşatması beklenen koltuk takımları seçilirken konforu ne oranda sunduğuna bakılmalıdır.

Üzerinde uzun süre oturulacak olan koltuğun keyifli zaman geçirmenin yanı sıra rahatlığı da sunması beklenmelidir. Kişi bir koltukta oturduğunda rahatlayabilmeli ve dinlenmelidir. Stresi alması, ergonomik yapıda olması ve sağlıklı kumaşlarla kaplanmış olması koltukta aranması gereken özelliklerdendir.

Koltuk takımları ikili, üçlü ya da dörtlü olarak üretilebileceği gibi L koltuk takımı şeklinde de imal edilebilir. Bu tür koltuklar kullanılacakları alanın büyüklüğüne bağlı olarak seçilebilir. Koltuk takımının salonda yer alan diğer mobilyalar ile uyumuna da dikkat edilmelidir. Bu sayede bütünlük yakalanabilir.

Ortamdaki uyumun sağlanması sayesinde görsel anlamda da istenilen etki yakalanabilir. Koltuk takımının yalnızca oturma alanında kullanılması ya da salon gibi her zaman kullanılmayacak bir alana yerleştirilmesi söz konusu ise ürün seçimleri de buna göre yapılabilir.

Koltuk takımında yatak olabilme özelliği, depolama alanı gibi bir takım ilave özellikler de bulunabilir. Koltuk takımının yerleştirileceği alanla uyumlu olması ve mekanın bir takım dekorasyon unsurları ile desteklenmesi de yaşam alanının güzelleşmesine katkı sağlar.

Koltuk Takımı Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Koltuk takımı dekorasyonu yapılırken evin yerleşim planına göre hareket edilmelidir. Mekanın büyüklüğü burada en önemli unsurdur. Küçük bir alan hacimli ve büyük mobilyalar yerleştirmek uygun olmaz.

Ayrıca odaya ışığın ne miktarda girdiği de önemlidir. Karanlık bir odada koyu renklerin tercih edilmesi ortamı daha da kasvetli yapabilir. Koyu renkler bulundukları ortamda daha fazla ilgi odağı olacağından odada darlık hissi de yaratabilir.

Koyu renk tercih edileceği zaman gözün farklı alanlara yönlendirilmesi ve renklerin doğru kullanılması gerekir. Örneğin duvarlara yerleştirilecek dikey raflar bakışları yukarı taşıyacağından mekanda koyu bir koltuğa odaklanmak zorlaşır.

Bunun yanı sıra çift renk kullanımı yapılarak mekanda dekoratif etkiler yakalanabilir. Duvarların koyu kullanıldığı bir mekanda koltuk takımları duvar rengi ile uyumlu renk paleti arasından  seçilebileceği gibi zırt renkler de tercih edilebilir.

Dekorasyon sırasında takip edilmesi gereken bazı adımlar vardır. Bunların sırasına göre uygulanması dekorasyonun profesyonel şekilde yapılmasını kolaylaştırır.

  • Stil belirleme,
  • Eşya boyutlarını doğru belirleme,
  • Dekorasyon stili ile uyumlu renk paleti oluşturma,
  • Temel parçaların seçimi,
  • Aksesuar seçimleri.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.