Yataklı Koltuk Takımları Modelleri ve Fiyatları

62.695 TL
47.021 TL
%25 indirimli
32.020 TL
24.014 TL
%25 indirimli
36.770 TL
27.577 TL
%25 indirimli
35.500 TL
26.624 TL
%25 indirimli
45.470 TL
34.102 TL
%25 indirimli
32.915 TL
24.685 TL
%25 indirimli
29.260 TL
21.945 TL
%25 indirimli
35.000 TL
26.249 TL
%25 indirimli
30.640 TL
22.979 TL
%25 indirimli
29.730 TL
22.297 TL
%25 indirimli
24.580 TL
18.434 TL
%25 indirimli
Toplam 11 ürün görüntüleniyor.

Yataklı Koltuk Takımları Modelleri ve Fiyatları 2024

Yaşam alanlarının en önemli bölümleri arasında yer alan salon hem konfor sunması hem de işlevsel olması gereken bölümlerden biridir. Salon için tercih edilecek mobilyaların rahatlığı sunmasına ilaveten şıklığı ve zarafeti yansıtması da isteneler arasında olmalıdır.

Yataklı koltuk takımları seçileceği zaman işlevselliğe ek olarak şıklık da yakalanabilir. Bunun için doğru mobilya tercihi yapılması oldukça önemlidir. Herkesin zevkine ya da tarzına uygun bir salon dekorasyonu bulmak mümkündür. Bunun için doğru firmalardan alışveriş yapılması tüketicilerin işini kolaylaştıracak bir yaklaşımdır.

Salon dekorasyonu söz konusu olduğunda özgünlüğün yanı sıra fark yaratmak da öncelikler arasında olmalıdır. Bu sayede benzerlerinden ayrılan, kişiye özgü bir yaşam alanın tasarlanabilir. Günün trendlerinin takip edilmesinin yanı sıra ortamla uyumlu mobilyaların seçilmesi de oldukça önemlidir.

Bazı durumlarda salonun şekline uygun bir koltuk takımı kurtarıcı bir unsur olarak karşımıza çıkar. Bu süreçte renk seçiminden modele uzanan geniş bir açıdan konuya yaklaşmak gerekir. Kare biçimli bir salonla dikdörtgen biçimli bir salonda kullanılacak koltuk takımı farklı olabileceği gibi yerleştirme açıları bakımından da değişiklik olması kaçınılmazdır.

Yataklı koltuk takımları seçilirken evin genel dekorasyonuna uygun hareket edilmesi bütünlük sağlaması açısından önerilir. Salonun geometrisinin de bu süreçte göz ardı edilmemesi önemlidir. Yataklı koltuk takımları iki kişinin rahatça uyuyabileceği özellikte olabileceği gibi tek kişi için tasarlanan modellerden de fikir edinilebilir.

Bu tür koltuklar rahatlığın yanı sıra özelleştirilebilir olmaları bakımından da tercih edilir. Uygun bir orta sehpa ile tamamlandığında yataklı koltuk takımları hem şık hem de konforlu bir görünümü bir arada yansıtabilir.

Yataklı Koltuk Takımı Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yataklı koltuk takımı seçimi yapılacağı zaman öncelikle salonun şekline odaklanmak daha uygun olur. Salonun geometrik olarak yapısı ile uyumlu bir koltuk takımı seçilmesi her zaman için önerilen bir durumdur.

Bu sayede salonda istenilen etkileyici hava yakalanırken dekorasyon kaideleri de dikkate alınmış olur.

  • Salonun tipi kare ise yerleşim düzeni farklı olurken L tipi salonlarda daha kolay bir yerleşim düzeni sağlanabilir.
  • L tipi salonlarda çok farklı türde koltuk tipi ile dekorasyon yapılabilmesi mümkündür. Yataklı koltuk takımları için de bu durum geçerli olurken salonun kısa duvar kenarları için tekli koltukların yerleştirilmesi daha uygun olur.
  • Özellikle alanın ışık aldığı bölgelerde okuma alanları oluşturulması salonun işlevselliğine ve konforuna katkı sunarken görsel açıdan da tercih edilir. Kitaplık gibi unsurlar bir salonda yaşam izleri bulunmasına katkı sunar.
  • Kısa duvar kenarları berjer gibi tekli koltuk tiplerinin yanı sıra yemek masası ya da konsol gibi çok yer kaplamayan eşyalar ile düzenlenebilir. Bunun yanı sıra yataklı koltuk takımı dekorasyonu yapılırken koltuk takımının alanı daraltmayacak şekilde yerleştirilmesine dikkat edilmelidir.

Koltuk takımı yerleştirildiği zaman açıldığında içinden çıkan yatağın kapladığı alan da dolaşıma müsaade edecek derecede yeterli olmalıdır. Salonlarda yapılan hatalardan biri çok sayıda kablo gibi karışıklık yaratabilecek unsurların açıkta bırakılmasıdır.

Bu tür unsurlar salon ortamında kargaşa, düzensizlik ve dağınıklık yaratması bakımından istenmez. Bu sebeple duvar içi kablo kanalları veya kablo düzenleyiciler kullanılarak ortamda düzenli bir görüntü oluşturulabilir.

Salonda kullanılacak yataklı koltuk takımları göze daha hoş görünmesi, istendiğinde salon perdelerine de dikkat edilmesi gerekir. Özellikle kısa tutulan perdeler alanlarda bölme yapacağından bütünlük hissini ortadan kaldıracaktır.

Bu sebeple salon perdelerinin yere kadar uzanması daha hoş bir görüntü yakalanmasına yardımcıdır. Halılar mobilyalar için sınırlar oluşturan en önemli parçalar arasında olduğundan yataklı koltuk takımları yerleştirilirken bu husus göz ardı edilmemelidir.

Mekanların belirlenmesinde kullanılan halılar sayesinde yataklı koltuk takımları da öne çıkarılabilir. Mobilya ve yataklı oturma grubunun ön ayaklarına kadar uzanmış olan bir halı daima göze hoş görünür.

Salon dekorasyonunda yataklı koltuk takımları kullanılacağı zaman ışıklandırmaya da ayrıca önem verilmelidir. Tek bir ışık kaynağı dekorasyona katkı sağlamayacağından bu konuya da dikkat edilmesi gerekir.

Doğru bir aydınlatma ile yataklı koltuk takımları göz alıcı bir görsel şölen sunabilir. Bu tür koltuk takımlarının en önemli özelliği işlevsel olmalarıdır. Kullanım kolaylığı yaratmaları sayesinde salonda istenilen özellikte bir dekor elde edilebilir.

Bu tür koltuk takımlarının bulunduğu duvarlar tablolarla süslendiğinde koltuğun öne çıkması ve daha etkileyici bir görünüm elde edilmesi söz konusu olacaktır. Tablo ve çerçevelerin göz hizasında yerleştirilmesi salon dekorasyonu açısından önemlidir ve yataklı koltuk takımları tablo ve çerçeveler aracılığı ile daha etkileyici bir görünüm sunacaktır.

Yataklı koltuk takımları aynı oturum yüksekliğine sahip olduklarından oturanlar arasındaki iletişim bu sayede kolayca kurulur. Farklı koltuk derinliğine sahip olmayan yataklı koltuk takımlarının oturanlar arasında belirgin bir denge sağlaması önemli bir özelliktir.

Şekil ve stil açısından da kişinin istediği şekilde tercih edilebilen yataklı koltuk takımları sırt yüksekliği açısından da istenilen özelliklere sahiptir. İstenilen renkte ve kumaş türünde üretilebilen bu koltuklarda konfor ve şıklık bir arada yakalanabilir.

Yataklı Koltuk Takımı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yataklı koltuk takımı seçileceği zaman öncelikle salonun şekline uygun bir tercih yapılması gerekir. Evin genel dekorasyonu ile uyumlu bir model seçilmesi ise bütünlük hissini tamamlamak açısından önerilir.

Buna ilave olarak renk seçimi de oldukça önemlidir. Günün trendleri takip edilebileceği gibi evde kullanılan genel renk yelpazesine uyumlu bir tercih yapılabilmesi de mümkündür. Bu tarz koltuklar tercih edileceği zaman kişisel beğeniler ve evin genel dekorasyonu dikkate alınmalıdır.

Kişi bu tarz koltukları kullanırken zamansız parçalar olması her zaman keyif alınmasını sağlar. Bu sebeple yataklı koltuk takımları her döneme hitap edebilecek nitelikte üretilir. Kullanım kolaylığı sunması, işlevsel olması bu tarz koltuk takımlarının önemli bir özelliğidir.

Salonun küçük ya da büyük olması da koltuk takımı seçimleri sırasında önemlidir. Küçük salonlar söz konusu ise dekorasyon zor gibi görünse de bu tarz salonlar için püf noktalarından faydalanılmalıdır.

Mevcut alanın en iyi koşullarda kullanılması için ihtiyaçların göz önüne alınması ve işlevsel mobilyaların tercih edilmesi gerekir. Özellikle küçük ev dekorasyonları için yataklı koltuk takımları ideal çözümler üretmesi bakımından önemsenmelidir.

Küçük salonlarda iç mekanda yer verilecek ürünlerin alanı en verimli biçimde kullanması, eşyaların mümkün olduğunca yerden yukarda olması alanı ferah hale getirecektir. Masa ve sehpa gibi eşya parçaları ince ayaklı ve hacimsiz seçilmelidir.

Yataklı koltuk takımları bu tür küçük evlerde kurtarıcı en önemli parçalar arasında yer alır. Salonun aynı zamanda yemek odası olarak da kullanıldığı durumlarda yataklı koltuk takımları alandan tasarruf edilmesini sağlar.

Küçük salonlarda mobilya renkleri açık renklerden tercih edildiğinde daha ferah ve geniş bir görüntü elde edilir: Açık renk yüzeylerin ışığı daha fazla yansıtması bunda etkili olan önemli bir unsurdur.

Duvarlarda kullanılan açık renkler sayesinde duvarlarda geri çekilme hissi yaratılabilir. Bu sayede de daha ferah bir görüntü elde edilir. Koltuk takımı seçimi yapılırken yataklı modellerin tercih edilmesi özellikle misafir ağırlanacağı zaman büyük bir kolaylık yaratmaktadır.

Yataklı koltuk takımı seçerken renk tercihi de oldukça önemlidir. Salon küçük değilse açık renklerin dışında bir tercih yapmak farklı görsel etkilerin yakalanmasına yardımcıdır. Bazı renkler zengin ve cesur bir görüntüyü de kullanıcılara sunar.

Her alana lüks bir dokunuş katma yeteceğine sahip olan bu tür renkler zamansızdır. Her dönem tercih edilirler ve kullanıldıkları alanlarda da kişiye özel farklar yaratırlar. Zümrüt yeşili ve safir mavisi bu renklere örnek verilebilecekler arasında yer alırken zamansız olmaları bakımından da çok özel bir renk paletine sahiptirler.

Bu tür renk seçimleri modası geçmeyen bir görüntüye sahip olan koltuk takımları edinmeye de yardımcı olur. Yataklı koltuk takımı tercihinde koltuğun kumaşının renk seçimine dikkat edilmesi önerilir.

Beyaz ve fildişi gibi renkler tercih edileceği zaman minimalist bir etki yakalanması da oldukça kolay  hale gelecektir. Bu renklerde tercih edilecek yataklı koltuk takımlarının geçici trendlere uyabilecek aksesuarlarla  kullanılması ilerleyen zamanda dekorasyon değişikliği yapılmasını da kolaylaştırabilecek bir yaklaşımdır.

Yataklı koltuk takımı seçerken renkler konusunda kararsız kalanlar için nötr renklere yönelmek daima avantaj yaratacağından bu husus dikkate alınmalıdır. Trendlerin değişmesinden etkilenmeyecek olan nötr renkler sayesinde değişen aksesuarlar aracılığı ile farklı bir etki yakalanabilir.

Buna ilaveten doku eklenmesi ya da desenlerle desteklenmesi sonucunda nötr renkler zamansız parçalara dönüşebilir. Dekorasyon alanına karakter katılacağı zaman da kullanılan eşya formalarına göre aksesuar seçimleri yapılmalıdır.

Sıcak renklerle kullanıldığı takdirde gri tonları da yataklı koltuk takımları için ideal renk grupları arasında yer alır. Zamansız bir renk olan gri kanepelerde her zaman tercih edilen klasik bir renktir. Bunun yanı sıra renk trendlerinin değişmesinden etkilenmeyen özel bir renk olan gri koltuk takımı için tercih edilebilenler arasında er alır.

Yataklı Koltuk Takımı Fiyatları

Yataklı koltuk takımı fiyatları seçilecek kumaş türüne, ürünün ebatlarına ve fonksiyonlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu sebeple tek bir fiyat seçeceğinden bahsedilmesi oldukça güçtür.

Yataklı koltuk takımları özellikle küçük yaşam alanlarına sahip olanlar için ideal çözümler sunması bakımından son dönemlerde sıklıkla tercih edilmektedir. Bu tarz koltuk takımları hem fonksiyoneldir hem de şıklığın yakalanması açısından kolaylık yaratır.

Her renk ve boyutta üretilebilen bu tür koltuk takımlarının son dönemlerde sıklıkla tercih edilmesi farklı tür ve modellerde üretimlerinin yapılmasında da etkendir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.