Blog

Geçmiş dönemleri yansıtan ve belirli bir değere sahip olan eşyalar Vintage olarak tanımlanır. Son dönemlerde öne çıkan ve pek çok kişi için merak edilenler arasında yer alan Vintage akımı, eşyaların yanı sıra kıyafetlerde de kendisine yer bulmaktadır.

Yaşadığımız mekanlarda düzenli bir görüntü görsel estetiğin en önemli unsurlarından biridir. Bunu sağlamanın yolu ise özellikle elektronik eşyaların uzantıları olan kabloların gizlenmesidir.

Son dönemlerde dekorasyonda sıklıkla kullanılan renklerden biri olan antrasit, her mekan için ayrı bir hava yaratabilecek özelliklere sahiptir. Antrasit rengin oluşumunda siyah, gri ve beyaz tonlarının karışımı kullanılırken bu renk pek çok yerde kullanılabilir.

1950-1980 yılları arasında trend olmuş dekorasyon ürünlerinin günümüzde kullanılması retro tarzın en önemli yansıtıcısıdır. Bu yıllar arasında kullanılan ürünler günümüzde ev dekorasyonu için tercih edildiğinde farklı bir görüntü elde edilir.

Şönil, kendinden yapılan iplik ve bu iplikten yapılan kumaş içinde kullanılan bir isimdir. Şönil kelimesi dilimize Fransızca tüylü saçak anlamına gelen chenille kelimesinden geçmiştir. 18. yüzyıldan beri kullanılan bu kelime aynı zamanda bu zamandan beri üretilip kullanılmaya başlanmıştır.

Koltuklarımız evlerimizin vazgeçilmez mobilya parçalarından biridir. Yoğun geçen iş gününün ardından evlerimizde kendimizi rahat hissedeceğimiz ve dinleneceğimiz ilk yer koltuklarımızdır.

Yemek masaları evlerde hem misafir ağırlamak hem de günlük hayatımızı kolaylaştırmak için büyük bir öneme sahiptir. Özellikle kalabalık ailelerin sıklıkla tercih ettiği yemek masaları, bir evde olması gereken mobilyalardan biridir.

Duvar renkleri evlerde dekorasyon açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Evdeki diğer eşyaların uyumu duvar rengi ile muhakkak sağlanmalıdır. 

Evlerin dekorasyonlarında berjerlerin önemli bir yeri vardır. Berjerler, hem dekoratif olarak çok şık mobilyalardır hem de işlevsel olarak size kendi alanınızı yaratma imkânı verirler. Berjerler, evlerin yanı sıra otellerde, restoranlarda, kafelerde de yaygın olarak kullanılan mobilyalardan biridir.

Mobilyalar evlerin en önemli parçalardır. Genel bir tabir olarak mobilya, birçok farklı ev ürünün tarif etmektedir. Yataklar, gardıroplar, şifonyerler, komodinler, koltuk takımları, berjerler ve benzeri birçok ürün mobilya kategorisinde yer almaktadır.

1 2 3 4 5 6
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.