Görünüm :
Toplam 163 ürün bulunmaktadır.

Oturma Grubu Modelleri ve Fiyatları 2024 - Oturma Odası Takımı

Oturma Grubu her evde bulunması gereken en temel mobilya grupları arasındadır. Bu tür mobilyaların konforu sunması evde geçirilen zamanı kaliteli hale getireceğinden kendisinden beklenilen rahatlık ve şıklıktır. Siz de kaliteli bir ürüne sahip olmak istediğinizde Mobilya Diyarı markasını ziyaret etmenizi öneririz.

Yeni evlenenlerin yanı sıra evinde değişiklik yapmak isteyenlerin de güvenle tercih edebileceği Mobilya Diyarı ürünleri yüksek kalite standardı gözetilerek üretilmektedir. Koşulsuz müşteri memnuniyetine odaklanan firmamızın farklı tarzlarda ve kişisel zevklere hitap eden nitelikte çok sayıda ürünü bulunmaktadır.

Oturma grubu içinde yer alan çok sayıda modeli ve bu ürünlerin dekorasyonunun nasıl yapılması gerektiğini merak ediyorsanız gelin hep birlikte yazımızın içeriğine bir göz atalım.

Oturma Grubu Fiyatları

Oturma grubu fiyatları belirleneceği zaman üründe kullanılan malzemeye odaklanılması gerekir. Kaliteli malzemelerden üretilen koltuk takımları ya da oturma grupları uzun bir kullanım ömrüne sahip olur.

Bir oturma grubunun iskeletinden döşemede kullanılan kumaşına kadar tüm ayrıntılarında yüksek kalite standardına uyulması gerekir. Bu sayede oturma grubundan beklenen performans elde edilebilecektir. Bir oturma grubunda fiyat performansı için malzeme kalitesinin yanı sıra firmanın satış politikalarına da bakılmalıdır.

Mobilya Diyarı kampanyalı oturma gruplarından indirimli, uygun fiyatlı ürünlere varan geniş bir yelpazede mamullerini siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunmaktadır. Her zevke ve bütçeye uygun oturma grupları arasında tercih yapılacağı zaman en doğru adres Mobilya Diyarı’dır.

Kampanyalı Oturma Grupları

Kampanyalı oturma grupları çok sayıda renk ve model seçeceğine sahiptir. Firmamız kampanyalı modeller için de yüksek kalite standardını esas alır. Müşterilerimizin memnuniyetine odaklanan çalışmalarımızda her beğeniye uygun ürün çeşitlerimiz bulunmaktadır.

Oturma grubu seçerken dikkate alınması gereken çok sayıda ayrıntı göz ardı edilmemelidir. Öncelikle oturma grubu hangi alanda kullanılacaksa oranın yerleşim planına bakılmalıdır. Yerleşim planı ile uyumlu bir koltuk takımı mekanın maksimum seviyede kullanılmasını sağlar.

Kampanyalı oturma grupları arasında yer alan modeller mekanın boyutları dikkate alınarak seçilebilir. Bu ürünler çeşitli büyüklükte koltuklardan oluşmaktadır. Küçük bir mekanda tercih edilecek koltuk takımı açık renk ve minimal tarzda olmalıdır. Bunun yanı sıra geniş alanlarda hacimli oturma grupları koyu renklerden tercih edilebilir. Açık renkler geniş alanlarda da güzel bir etki yakalaması bakımından beğenilmektedir.

Kampanyalı oturma grupları içinde de günün trendlerine uygun ürünler bulmak mümkündür. Bu ürünlerin de yüksek kalite standardı dikkate alınarak üretimi yapılmaktadır. Bütçe dostu olan kampanyalı ürünlerimiz uzun yıllar güvenle kullanılabilir.

İndirimli, Uygun Fiyatlı Oturma Grubu Takımları

İndirimli uygun fiyatlı oturma grubu takımları her stilde satışa sunulan ürün grupları arasındadır. Farklı tarzlar denenmek istendiğinde bu ürünlerimiz incelenebilir. Minimalist tarzın yanı sıra klasik ya da modern bir stil oluşturulacağı zaman ürünlerimiz arasında seçim yapılabilir.

Oturma grubu seçerken birçok husus dikkate alınmalıdır. Yaşam alanlarında kişisel ihtiyaçlar, beğeniler, günün değişen trendlerine bağlı olarak çeşitli dekorasyon önerileri denenebilir. Oturma grubu seçimi sırasında da rahatlığın yanı sıra konfor ve sağlığın da önemsenmesi gerekir.

Mobilya Diyarı oturma grupları ihtiyaçlara bağlı olarak ikili, üçlü, dörtlü olabileceği gibi L köşe koltuk takımı biçiminde de tercih edilebilir. Oturma gruplarının en önemli tamamlayıcı parçası orta sehpalar olurken bu parçalarla dekorasyona da katkı sunulabilir.

Oturma gruplarının kumaşları seçilirken de düz ya da desenli modeller üzerinde karar verilebilir. Desenli kumaşlar kullanılacağı zaman bunun dekorasyonun içinde nasıl harmanlanması gerektiği hakkında fikir sahibi olmak gerekir.

Desenler bir odaya dahil edileceği zaman ölçeğine göre hareket edilmelidir. Desenin türü ve ölçeği burada belirleyici bir rol oynar. Cesur ve büyük ölçekli desenler kullanılacaksa küçük desenlerle ve düz tonlarla harmanlanabilir.

Geleneksel tasarımlarda ya da eklektik tarzda bir seçim yapılacaksa desenlerden yararlanılırken arka plan için iyi bir fon oluşturulabilir. Zarif bir görünüm elde edilmek istendiğinde desen kullanımı dikkatli bir biçimde yapılmalıdır.

Duvarlarda desenli duvar kağıdı kullanılması mekanda eklektik bir görüntü elde edilmesini sağlar. Ayrıca mekanda kullanılacak aydınlatma armatürleri de dekorasyonu destekler. Mobilyaların ne tür malzemelerden üretildiğinin de bu noktada önemi olur.

Duvarda çizgili duvar kağıdı kullanılacaksa oturma grubunda organik desenler ve dokuların kullanılması mekanda etkileyici bir görsel etki yaratır. Bunun yanı sıra oturma grubunda düz kumaş tercih edilerek kırlentlerde desen kullanılabilir. Odak noktasını kirletenlerin alması sayesinde mekanda ilginin merkezi değişmiş olacağından dekorasyona katkı sunulabilir.

Mobilya Diyarı Oturma Grubu Modelleri, Oturma Odası Takımı

Mobilya Diyarı oturma grubu modelleri, oturma odası takımı seçilirken farklı renk tonlarına yönelmek mekanda görsel bir şölen yaratılmasına yardımcı olur. Örneğin pastel tonların kullanılması odanın yumuşak bir etkiye sahip olmasını sağlar.

Soluk griler pudra pembesi ile harmanlanabilir. Mavi ve leylak tonları da soluk gri ile yumuşak bir geçiş yakalanmasına yardımcıdır. Bu sayede sakin bir atmosfer elde edilebilir. Oturma grubu modellerinde koyu gri tonları kullanıldığında mekanda mücevher rengi kullanılabilir. Bu durumda da koyu yeşiller safir mavisi, turkuaz ve koyu mor gibi renk seçenekler ile ortama canlılık katılabilir.

Aksesuarlarda seçilebilecek bu renkler odaya ekstra güzel bir atmosfer katmaya yarar. Duvar renkleri, perdeler ya da kırlenteler bu renkler kullanılarak dekorasyona katkı sunulabilir. Bunun yanı sıra duvarlarda koyu gri tonlarının tercih edilmesi canlı renklerde aksesuarlar kullanılarak etkileyici bir arka plan yaratmaya yarayacaktır.

Natürel malzemeler kullanıldığında rüstik bir görünüm elde edilebilir. Boş duvarlara kişisel beğenilerle uyumlu favori resimlerin eklenmesi mekanda etkileyici bir galeri duvarı oluşturmaya yarar.

Oturma grupları seçilirken duvarlarda ve diğer alanlarda yapılacak bir kaç dekorasyon önerisi ile koltukların öne çıkması kolaylaşır. Mekanda bol miktarda doğal malzeme kullanımı ve dokulardan yararlanılması rahat ve konforlu bir alan yaratmak için idealdir.

Ahşabın yaratacağı sıcaklık etkisi de mobilya seçimleri sırasında önemsenmesi gereken ayrıntılardan yalnızca biridir. Gri tonların hakim olduğu bir oturma alanında sıcak tonların kullanılması da etkileyici sonuçlar elde edilmesini sağlar.

Sıcak sarı tonları gri ile uyumu bakımından sıklıkla tercih edilirken dekorasyonu da olumlu yönde etkiler. Bunun yanı sıra ortamda metal akşamların dengeli bir şekilde kullanılması ekstra kontrast elde edileceği zaman da işe yarar sonuçlar vermektedir.

Oturma grupları üzerinde kullanılacak kırlentler, koltuk örtüleri ya da battaniye gibi dekorasyonu destekleyebilecek malzemeler de daima etkileyici sonuçları ile dikkat çeker.

Spor Oturma Grubu

Spor oturma grubu tercih edildiğinde mekanda rahatlık hissedilecektir. Oturma grubu evin en önemli eşyalarından biridir. Bu tip koltuklarda konfor ve rahatlığın yanı sıra kaliteli malzemeden üretim yapılmış olması oldukça önemlidir. Bu sayede uzun yıllar elde edilecek kullanıcı deneyimi problemsiz bir şekilde olur.

Günümüzde sıklıkla tercih edilen spor oturma grubu modelleri yaşam alanlarında kendi tarzını oluşturmak isteyenler için de çeşitli alternatifler sunar. Spor koltuk grupları ortamı daha rahat hale getireceği gibi şıklığı da beraberinde getirmektedir.

Modern bir görünüm yaratmaya yardımcı olan spor oturma grupları sade tasarımları ile de mekanda dengeli bir görsellik oluşturur. Bu tarz mobilyalar abartıdan uzak olmasının yanı sıra kullanışlı detayları sayesinde işlevsellik yaratır.

Spor bir oturma grubu seçilirken açık renklerden yararlanılması küçük yaşam alanlarına daha ferah bir etki yaratması açısından da kıymetlidir. Minimalist bir stilde açık renklerin daha sık tercih edilmesi genellikle küçük mekanlara bu tarzın daha uyumlu olmasıdır.

Açık renk spor oturma grubu tercih edilmiş ise bunun çeşitli renklerle kullanılabilmesi de kolaylaşır. Özellikle pastel tonlardaki kırlentler ve diğer aksesuarlar ortama sakin ve dingin bir etki katar. Bu sayede mekanın keyifli hale gelmesi sağlanırken şıklıktan da ödün verilmemiş olur.

Metal ayakların sık kullanıldığı bu tarz koltuk gruplarında genellikle tercih edilen döşeme kumaşı da keten ve tay tüyü gibi malzemelerden oluşur. Spor oturma gruplarında açık renklerin, gri ve antrasit gibi tonların da sıklıkla kullanıldığını görmekteyiz.

Bu tarz oturma grupları için mekanda kitaplık, duvar rafları gibi tamamlayıcı ögelerle dekorasyonun bütünleşmesi sağlanır. TV ünitesi ve kitaplık alanda yer varsa birlikte kullanılabileceği gibi televizyon duvara monte edilerek ya da kitaplık kullanmadan duvar rafları ile küçük bir alan oluşturularak da kitaplar için sergileme alanı oluşturulabilir.

Küçük mekanlarda kitap üniteleri kullanılacaksa ayaklı modellerden kaçınılması alanı daha tasarruflu kullanmaya yarar. Duvarda dikey duran bir raf ünitesi ayrıca gözün dikeyde hareket etmesi sayesinde mekanın küçüklük hissinin ortadan kalkmasına yol açar.

Odaya girecek doğal ışığın yanı sıra aydınlatmanın da dikkate alınması mekanda etkili bir atmosfer için unutulmaması gerekenlerden biridir. Aydınlatma gereçleri seçilirken de hangi sıcaklıkta bir ışığa ihtiyaç olduğu düşünülmelidir.

Beyaz ışık atmosferde soğuk bir etki yaratırken sarı ışık mekanı dingin ve sakin bir hale getirecektir.   Bunun yanı sıra gün ışığının ne oranda odada salındığına da dikkat edilmelidir. Bu sebeple de büyük ve yerle bütünleşen mobilyalardan kaçınılmalı küçük mekanlarda ayaklı mobilya gruplarına yönelinmelidir.

Köşe, L Oturma Grubu

Köşe, L oturma grupları küçük bir salon veya oturma odası için iyi bir seçenektir. Bu tarz koltuklar yerleştirilirken parçaların bir köşeye L şeklinde yerleştirilmesi ile mekanda işlevsel alanlar elde edilebilir.

Köşeli kanepeler söz konusu olduğunda bunların TV’ye bakacak biçimde yerleştirilmesi daha estetik bir görünüm yaratır. Köşe koltuklar geniş oturum alanı yaratması bakımından tercih edilir. Bunun yanı sıra şık bir tasarıma sahip olmaları nedeni ile de görselliği destekler. Köşe oturma grupları rahatlığın yanı sıra konforun da sağlanması açısından son dönemlerde sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Modern stilde döşenen evlerde sıklıkla karşımıza çıkan L oturma grupları aynı zamanda minimalist bir tarzla da uyumludur. Bu tarz oturma gruplarında açık renkler tercih edildiğinde mekanda ferahlık hissi de elde edilebilir.

Köşe, L oturma grubu kullanıldığında duvar dekorasyonu için de kişisel beğenilerle uyumlu galeri duvarları yapılarak mekana ilgi katılabilir. Buna ilaveten dikey şekilde yerleştirilen duvar rafları da alanda ilgi odağı olarak küçük mekanlarda bakışları üzerine çeker. Bu sayede odada ilgi noktaları dağıtılabilir.

Köşe oturma gruplarında orta sehpa olarak puf özelliği de gösteren modüller kullanılabilir. Buna ilaveten L oturma grupları için de benzer uygulamalardan yararlanılabilir. Aydınlatma da bir mekanın atmosferi için önemsenmesi gerekenler arasındadır. Ayaklı aydınlatma gereçleri kullanılabileceği gibi farklı seçenekler de aydınlatmada denenebilir.

L koltuklar açık yerleşim alanlarında bölme gibi de kullanılabilir. Mekanı bölmek için kullanılacak koltuk sayesinde alan dengeli bir biçimde kullanılmış olur. L koltuklar seçilirken de döşeme kalitesi ve rengine dikkat edilmelidir. Bu tarz koltuklar açık renklerden tercih edilebileceği gibi gri ve antrasit gibi renk seçenekleri de iyi sonuçlar elde edilmesine yarar.

Chester Oturma Grubu

Chester oturma gruplarının bir özelliği de sırt ve kol bölgesinin birbiri ile aynı hizada üretilmesidir. Bu tip koltuklar her mekana kolaylıkla uyum sağlayabilme özelliği sayesinde sık tercih edilir. Baklava dilimi biçimindeki yüzeyi, zımbalarla desteklenen yapısı ile günümüzde çeşitli kumaş türlerinden üretilebilen bu oturma grupları şık ve rahat bir görünüm sunar.

Chester oturma grubu genelde deri kaplamalardan oluşsa da günümüzde farklı kumaşlardan da üretimi yapılmaktadır. Geniş ve derin bir oturma alanına sahip olan bu tarz koltuklar konforlu ve rahattır.

Lüks bir stili yansıtan bu tip koltuklar ev ortamının yanı sıra ofis ya da büro gibi çalışma alanları için de tercih edilmektedir. Chester oturma grupları ilgi çekici ve estetik bir görünüme sahiptir. Çok eski bir tarihi geçmişi olan bu tip oturma gruplarının günümüzde dekorasyonun vaz geçilmez unsurları arasında yer aldığı görülmektedir.

Oturma Takımı Modelleri

Oturma takımı modelleri sayesinde yaşam alanlarımızda farklı stiller denenebilir. Modern bir dekorasyon yapılacağı zaman sakin ve huzur dolu bir ortamın da kapıları aralanmış olur. Modern stilde kullanılabilecek renk paleti arasında nötr renkler kolaylık yaratır.

Bu stilde sakin bir atmosferin yanı sıra zarafetin yakalaması da kolaydır. Modern tarzda mobilya seçimi yapılırken üretim malzemelerinin kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Bu sayede seçkin bir şıklık yakalanabilir. Aynı zamanda da uzun yıllara varan bir kullanıcı deneyimi elde etmek de kolaylaşır.

Oturma takımı modelleri için tamamlayıcı dekorasyon parçalarına da odaklanılması gerekir. Orta sehpa, halılar, odada kullanılacak perdelerin ve aydınlatma gereçlerinin seçimi de bu noktada önemli hale gelir.

Ev dekorasyonunun tamamlayıcı parçalarından biri olan halıların da önemsenmesi gerekir. Bir mekanda kullanılacak halının ebatları oldukça önemlidir. Halı koltuk takımlarının kapladığı alandan daha küçük olduğunda mekanda daralma hissi yaratacaktır.

Açık renkli halıların mekanı daha geniş gösterme özelliği bulunur. Sentetik halıların ekonomik seçenekler sunmasının yanı sıra kısa tüylü ve silinebilir özellikteki halılar da kullanım kolaylığı yaratmaktadır.

Sakin ve dinlendirici bir atmosfer elde edilmek istendiğinde gri ve nötr tonlara yönelmek uygun olur. Optik olarak uzunluk hissi yaratılmak istendiğinde ise çizgilerin gücünden yararlanılabilir. Çizgili bir halı mekanda uzayan ilgi alanları oluşturmaya yarayacağından görsel açıdan etkilidir.

Duvarlarda tercih edilecek renk seçimlerine bağlı olarak halı rengi tercih edilmelidir. Duvarlar açık renkse halılar koyu renkler arasından seçilerek kontrast yaratılabilir. Canlı renklerden oluşan bir halı açık renk duvarlara sahip olan bir odaya karakter katması bakımından tercih edilebilir.

Oturma takımı modelleri seçilirken tüm ayrıntıların göz önünde bulundurulması sayesinde göz alıcı bir dekorasyon elde edilebilir. Bu sayede uzun yıllar keyifle kullanılacak mobilyalara sahip olmak mümkün hale gelir.

Oturma takımlarında seçilecek renklerin birbiri ile kullanımı da oldukça önemlidir. Örneğin gri tonları tercih edildiğinde yumuşak pembe tonları ile bu rengin kullanılması sakin ve zarif bir etki yakalanmasını sağlar.

Gri birçok renkle uyum sağlayabilme özelliğine sahiptir. Sıcak renklerden oluşan kırlenteler gri bir oturma grubu üzerinde hoş bir etki yakalayabilir. Buna ilaveten koltukların üzerinde kullanılabilecek battaniye, örtü ve benzeri materyaller sayesinde oturma grubunun etki gücü artırılabileceği gibi odaya karakter katılabilir.

Bunun yanı sıra yeşil ve maviler de doğadan ilham vermesi bakımından sakin bir etki yaratmaya yardımcıdır. Pastel tonların kullanımı mekanda soft bir görünüm yakalanmasına yardımcıdır. Buna ilaveten pastel renkler çok yönlüdür ve küçük mekanlar için yaratıcı çözümler sunar.

Oturma Odası Koltuk Takımı

Oturma odası koltuk takımı seçimi yapılırken rahatlık ve konfor dikkate alınması gerekenler arasındadır. Ayrıca üretimde kullanılan malzemenin kalitesine de odaklanmak gerekir. Koltuk takımının ne tür bir kumaşla kaplı olduğu da günlük kullanım sırasında önemli hale gelmektedir.

Kumaşın dayanıklı ve sağlıklı bir malzemeden üretilmiş olması avantajdır. Silinebilir özellikte olması ve leke tutmaması da kumaşın artıları arasında yer alır. Kumaşın rengi seçileceği zaman da dekorasyonun tüm unsurları bir arada değerlendirilmelidir.

Ortamda nasıl bir tarz yaratılmak istendiği bu noktada önemli hale gelir. Oturma odasında kullanılacak koltukların rengi soluk gri tonları arasından seçilmiş ise bu durumda duvar renklerine odaklanmak gerekir.

Oturma odalarında ya da salonda en sık karşılaşılan sorunlardan biri de ortalıkta görünen kablolardır. Ortamın temiz ve düzenli görünmesi istendiğinde kablolara çözüm bulunması gerekir. Bunun için de kablo düzenleyiciler ideal çözümler sunar.

Ev dekorasyonu sırasında dikkate alınması gereken bazı hususlar atmosferin ideal hale gelmesine yardımcı olacaktır. Perdeler için de bu durum geçerlidir. Perde seçimi yapılırken yere kadar uzun olması mekanın vurgulanmasına yardımcı olur. Kısa perdeler yerine yere kadar uzanan perdeler daima daha etkileyici bir görünüm elde edilmesini sağlar.

Halıların da mekanda sınırlar belirleme gibi özelliğinden yararlanılması ihmal edilmemelidir. Oturma grubunun ön ayaklarına kadar uzanmış bir halı seçeneği her zaman için iyi bir sonuç elde edilmesini sağlar.

Duvarlara asılacak olan tabloların da nasıl ve nereye yerleştirilmesi gerektiği önemli bir problemdir. Bu tarz aksesuarlar tavana yakın şekilde yerleştirilmemeli göz hizası dikkate alınarak yerleşim yapılmalıdır. Bu tür malzemeler orta noktalarından hizalanmalıdır. Bu sayede dengeli bir görsel etki yakalanabilir.

Doğru bir perde seçimi yapabilmek için pencerelerin ebatlarını bilmek gerekir. Küçük bir pencere isabetli bir perde seçimi sayesinde olduğundan daha geniş gösterilebilir. Bunun yanı sıra geniş bir pencere de yanlış perde seçimi sebebi ile istenmeyen bir görsel düzenlemeye yol açabilir.

Odaya ışık, ses veya soğuk havanın girmesi istenmediğinde seçilmesi gereken perde türü kalın kumaşlardan oluşmalıdır. Bu sayede kişisel tercihlere uygun bir ürün seçilmiş olur. Odaya ışığın daha fazla girmesi istendiğinde ise ince tüllerden oluşan perdeler ideal sonuçlar yaratabilir.

Oturma odası koltuk takımları odaya yerleştirilirken bir bütün olarak mekanın değerlendirilmesi gerekir. Alanın büyüklüğüne bağlı olarak koltukların ebatları ve sayısı tespit edilmelidir. Küçük bir mekanda hacimli mobilyaların kullanılması alanı olduğundan dar gösterecektir.

Aynı zamanda kullanım sırasında çeşitli zorluklar yaşanmasına da yol açar. Temizlik yapılması gerekli olduğunda yeterli boşluklar olmaması işleri zorlaştırabilecek önemli bir ayrıntıdır. Bunun yanı sıra odada rahat hareket edilemeyeceği gibi zaman içinde sıkışıklık hissinin yaratacağı mutsuzluk duygusu da oluşabilir.

Oturma odasında rahat ve konforlu bir ortam yaratılmak istendiğinde mekana uygun ölçülerde koltuk takımı seçilmesi ideal olandır. Ortamın görsel düzenlemesi için de renklerin insan psikolojisi üzerinde yarattığı etkiden yararlanılması gerekir.

Açık renkler bu noktada küçük mekanları daha geniş ve ferah göstereceğinden tercih edilebilir. Açık renkler kullanıldığında ise odada ilgiyi çekebilecek çeşitli odak noktaları üzerinden bu renklerle uyumlu renklerle dekorasyon desteklenebilir.

Koltuklarda kullanılacak kırlentler, koltuk örtüleri ya da battaniye gibi yardımcı malzemelerde desenlerden, dokulardan yararlanılarak mekana karakter kazandırılabilir. Orta sehpa seçimi yapılırken de koltuklarla uyum ve işlevselliğe dikkat edilmelidir.

Özellikle küçük alanlarda depolama ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalıdır. Burada kullanılacak mobilyalar seçilirken depolama çözümü olan ürünlere odaklanmak mekanı daha düzenli kullanmak açısından da önerilen bir durumdur.

Oturma odasında nasıl bir atmosfer yaratılmak isteniyorsa perde seçimleri yapılırken buna dikkat edilmelidir. Geleneksel bir hava yakalanmak istendiğinde perde uzunluğu yerlere değmelidir. Normalden 5cm gibi daha uzun yapılması sayesinde de perdeler zeminle bütünleşecektir. Bu sayede odanın daha rahat ve konforlu görünmesi de sağlanmış olur.

Özellikle kadife ve benzeri ağır kumaşlar tercih edildiğinde bu etki odadan daha fazla hissedilecektir. Odaya boyut ekleme ihtiyacı varsa perde kumaşı seçilirken göze çok batmayan çizgili kumaşlar tercih edilebilir. Bu sayede mekanda derinlik hissi yakalanabilecektir.

Perdelerin rengi seçilirken de dikkate alınması gereken ayrıntılar olur. Sıcak bir bej rengi perdenin atmosfere katacağı enerji ve sakinlik hissi göz ardı edilmemelidir. Mekanın boyutları ve dekorasyon unsurları dikkate alınarak perde renginde farklı seçenekler de denenebilir.

Oturma Grubu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Oturma grubu alırken dikkate alınması gereken hususlar arasında öncelikle mobilyanın üretim malzemesi yer alır. Kaliteli malzemelerden üretilmiş olan oturma grupları uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabilir.

Bunun yanı sıra oturma odalarında daha uzun vakit geçirilmesi sebebi ile konfor ve rahatlığın göz ardı edilmemesi gerekir. Bir koltuk sağlıklı ve kaliteli malzemelerden üretildiğinde kullanıcısı için ideal seçenek sunar.

Dinlendirici ve sakinleştirici bir etkiye sahip olması gereken oturma gruplarında günün yorgunluğu atılabilmelidir. Oturma grubunda kullanılan kumaş kalitesine de dikkat edilmelidir. Kumaşın leke tutmaz özellikte olması kullanım kolaylığı yaratır.

Ayrıca temizliğin kolay olması da bir avantajdır. Hijyenin sağlanması ve sağlıklı bir kullanıma imkan tanıması açısından koltuk kumaşı kaliteli malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Oturma grubu alırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de yerleştirileceği alanla olan uyumdur.

Küçük bir mekanda büyük bir oturma grubu sorun yaratır. Temizliğin zor olmasından yaşam alanında hareket noktaları bırakmamasına kadar geniş bir yelpazede uyumsuz koltuk takımları problem yaratma özelliğine sahip olur.

Hacimli bir mobilya küçük bir alanda ışığın da rahat salınmasına izin vermeyeceğinden odada karamsar bir atmosfer yaratılır. Oturma grubu seçimi sırasında depolama ihtiyaçları varsa buna göre hareket edilmelidir.

Ayrıca bazı koltukların işlevsel özellikleri olabileceğinden örneğin yatak olabilme özelliği ya da sandıklı koltuk modelleri de göz ardı edilmemesi gerekenler arasındadır. Açılıp yatak olabilen koltuk takımları sayesinde alandan tasarruf edilebilir.

Çok misafiri gelenler için oturma grubu seçimleri sırasında bu ayrıntılara odaklanmak işe yarar çözümler sunması bakımından önemlidir. Sandıklı oturma grupları da depolama özelliği sunacağından alternatif çözümler üretir.

Özellikle gittikçe küçülen yaşam alanlarında bu tarz oturma gruplarına daha sık ihtiyaç duyulmaktadır. Bu tip koltukların kullanıcısı açısından yaratacağı rahatlık sayesinde konforlu bir tercih yapılmış olur.

Oturma grubu kaliteli bir malzemeden üretildiğinde uzun yıllar boyunca ek bir masraf yapmaya gerek kalmaz. Oturma grubundan beklenilen rahatlık ve sağlıklı bir kullanımdır. Koltuğun ergonomik yapıda olması, sağlıklı kumaşlarla kaplanması kullanımı sırasında öne çıkmalıdır.

Severek kullanılacak bir oturma grubu alırken kişisel beğenilerin de göz ardı edilmemesi gerekir. Kullanım kolaylığı sunan, kaliteli, işlevsel ve beğeniye uygun bir koltuk grubu uzun yıllar sıkılmadan kullanılabilir.

Salon ve Oturma Odalarının Vaz geçilmezi Koltuklar

Salon ve oturma odasının en temel mobilyaları arasında yer alan koltuklar seçilirken kişisel beğeniler, günün değişen trendleri ve yaşamsal ihtiyaçlar dikkate alınır. Her tarza uygun bir ürün bulmak Mobilya Diyarı markasında mümkündür.

Salonda ya da oturma odasında yapılacak dekorasyon sırasında evin yerleşim planına uygun koltuk takımı seçimi oldukça önemli bir ayrıntıdır. Bir dekorasyon yapılacağı zaman öncelikle tarzın belirlenmesi gerekir.

Daha sonra ise yerleşim planı ile uyumlu eşya boyutları tespit edilmelidir. Büyük bir mekanda küçük eşyaların kullanılması anlamsız boşluklar yaratabileceği gibi küçük bir alanda büyük eşya kullanımı da yaşam alanlarında darlık hissine yol açar.

Dekorasyon stili belirlendikten sonra hangi renk paletine uygun hareket edileceği tespit edilmelidir. Ardından ise en temel parçaların neler olduğu ve bunların hangi ürünlerden seçileceğine karar verilmelidir.

Koltukların diğer dekorasyon unsurları ile desteklenmesi görsel etkiyi artıracağından kullanılacak malzeme seçimleri de bu noktada önemli hale gelir. Duvar dekorasyonu, yerde kullanılacak halı, kilim ve benzeri ürünler, perde seçimleri gibi ayrıntılar bir mekanın karakter kazanmasında bütünleyici özellik taşır.

Oturma Grubu Renk Uyumu

Oturma grubu renk uyumu sağlanacağı zaman renklerin özellikleri ve birbiri ile uyumuna göre hareket edilmelidir. Sıcak ya da soğuk renklerin nasıl kullanılacağı nötr renklerin hangi renklerle kombinlenmesi gerektiği gibi ayrıntılar bu noktada önemli olur.

Açık renkler kullanıldığında bunların canlı renkte aksesuarlarla harmanlanması güzel bir etki yaratarak ilgi noktalarını oluşturur. Gri tonları kullanıldığında sıcak renklerle desteklenebilir. Bunun yanı sıra koyu renkler mekana derinlik ve karakter katar.

Yeşil ve tonları doğanın sakinleştirici etkisini yaşam alanlarına taşırken mavi de buna benzer özellikleri ile öne çıkar. Kahverengi tonları rahatlık ve sakinlik hissinin habercisi olurken bej ve krem tonları seçildiğinde mekanın olduğundan daha ferah görünmesi sağlanır.

Bej tonlarına yeşil tonları harmanlanabilir. Bunun yanı sıra safir mavisi de iyi bir seçenektir. Sarı ve turuncu gibi sıcak renkler nötr tonlarla kullanıldığında etkileyici sonuçlar elde edilir. Pembe, leylak gibi yumuşak tonlar da mekanda sakin ve dingin bir ortam yaratır.

Sarı renk lila ve mor gibi tonlarla kullanıldığında enerji hissi ortaya çıkar. Kırmızı, siyah ya da beyaz gibi renklerle birlikte kullanılabilir. Siyah da derinlikli bir renktir ve çoğu renkle birlikte kullanılarak kişisel beğenilerle uyumlu bir atmosfer oluşturulabilir.

Oturma Gruplarında Dayanıklılık ve Uzun Ömürlülük

Oturma grubunda dayanıklılık bir üründen beklenilen özellikler arasındadır. Bunun için kaliteli malzemelerden üretilen koltuk takımları ve  oturma grupları tercih edilmelidir. Sağlam bir ürün uzun yıllar boyunca sorun çıkarmadan kullanılabilir.

Bu nedenle de güvenilir markalardan hizmet almanın önemi büyüktür. Dayanıklı ve kaliteli bir ürün alındığında başka ek bir masrafa gerek olmadan uzun yıllar bu eşyalar kullanılabilir. Bütçe açısından tasarrufa imkan tanıyan bu yaklaşım aynı zamanda sağlıklı ürünlere sahip olmak anlamına da gelir.

Oturma Grubu İçeriğinde Neler Var?

Oturma grubu ya da koltuk takımları farklı sayıda parçalardan bir araya gelebilir. Bu tür takımlar kişisel gereksinimler dikkate alınarak üretilmektedir. İkili, üçlü ya da dörtlü koltuklardan oluşabileceği gibi modüler L koltuklar da oturma grubu örnekleri arasında yer alır.

Oturma odalarında kullanılan en temel parçalardan biri oturma gruplarıdır. Bu tarz mobilyaların dayanıklılığı, konforu ve rahatlığı bir arada sunması beklenir. Oturma grupları iki adet çift kişilik ya da iki adet tek kişilik parçalardan oluşabilir. Bunun yanı sıra iki adet üç kişilik gruplarda olabilir.

Kişisel ihtiyaçlar, mekanın ebatları gibi unsurlar dikkate alınarak seçilen oturma grupları nerede kullanılacaksa o alana uygun özellikte olmalıdır. Bu nedenle de seçim yapılmadan önce kullanılacağı alanın yerleşim planı hakkında bilgi sahibi olunması önem taşır.

Mobilya Diyarı çok sayıda modelde oturma grubunu siz değerli müşterilerine sunan bir markadır. Kaliteli ve uygun fiyatlı ve her zevke hitap eden seçenekler için mağazalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.