Kanepe ve Koltuk

Görünüm :
Velar Koltuk
27.500 TL
20.625 TL
Marka Koltuk
27.985 TL
20.988 TL
Delon Koltuk
30.240 TL
22.679 TL
Loft Koltuk
27.940 TL
20.955 TL
Lale Koltuk
16.820 TL
12.614 TL
Toplam 5 ürün bulunmaktadır.

Kanepe, Koltuk Modelleri ve Fiyatları 2024

Mobilyalar bir evin olmazsa olmazı evimizi ev yapan temel eşyalardır. Bir evi baştan aşağı doldurabilmek ve dizayn etmek için çok fazla mobilyaya ihtiyaç duyarız. Bunlar yemek odası, yatak odası, çocuk odası ve salonlarınıza özel üretilmiş ve tasarlanmış mobilyalar ile doldurulabilir. 

Günümüz çağının değişmesiyle herşeyin değiştiği gibi mobilyalardaki çizgilerde değişmekte ve giderek modernleşmektedir. Mobilya tasarımlarında artık modern çizgilerden ilham alınmakta ve kullanılmaktadır. 

Sizin istediğiniz ev dekorasyonuna uygun mobilyaları sitemizde arayarak rahatça bulabilir ve tercih edebilirsiniz. Mobilya tercihi konusunda bizi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Mobilyalarımızın uygun fiyatlı ve kaliteli olması müşterilerimizin daha rahat bir alım gücüne sahip olmasını amaçlamaktadır. 

Mobilya fiyatları gün geçtikçe artmakta ve insanların alım gücünü düşürmektedir. Mobilyalar hem fiyat farkı açısından hem de kalite bazında oldukça değişkenlik göstermektedir.

Her müşteri almak istediği mobilyanın kaliteli ve aynı zamanda uygun fiyatlı olmasını ister. Bu her müşterinin en doğal hakkıdır. Ancak hepsini bir arada bulabilmek oldukça zor olmaktadır.

Mobilya sahibi olmak için tercih edeceğiniz firma oldukça önemlidir. Almış olduğunuz eşyaların fiyatı azımsanmayacak meblağlarda olduğu için herhangi bir problem ile karşılaşıldığında firmanın satmış olduğu ürünün arkasında durması gerekmektedir. Mobilyalarda ortaya çıkan problemleri garanti kapsamına almayan birçok firma kendi ürünlerinin kalitesizliğini müşteriye mal etmektedir. Bu yüzden güvenilir bir firmadan veya mağazadan alışveriş yapmak müşteriler için daha az sorun yaşamalarını sağlayacaktır. 

Kanepeler ve Koltuklar

Evimizde kullandığımız eşyalar arasında bizi en çok rahat ettiren ve dinlenmemizi sağlayan mobilya ürünü tabiki de kanepe ve koltuklardır. Yoğun ve stresli geçen bir günün yorgunluğu kanepeye uzanıp televizyon karşısında atmak isteriz. Bu yüzden alacağınız kanepe veya koltuk takımı sizi rahat ettirebilecek özelliklere sahip olmalıdır. Kanepe ve koltuk takımı arasında seçim yaparken bilinmesi gereken şeyler vardır.

Kanepe ve koltuk aynı gibi görünsede kanepe açılıp yatak olabilir ve altına eşya konulabilen sandığı bulunmaktadır. Kanepeler de kendi içinde ayrılmaktadır. Yataklı kanepeler ve çekyat kanepeler olmak üzere kanepe çeşitleri mevcuttur. Yataklı kanepelerin altında yatağı bulunmaktadır. 

İstediğiniz anda yatağını çıkararak yatabilir ve işiniz bittiğinde tekrar eski haline getirebilirsiniz. Çekyat kanepeler ise normalde açılmadıkça yatak olmayan çekilip açılarak yatak haline gelen kanepelerdir. Kanepeler sandıklı özelliğe sahip olmasıyla da evlerde oldukça toparlayıcı olmaktadır. 

Koltukları kanepeden ayıran şey ise kanepedeki gibi özelliklere sahip olmamasıdır. Koltuklar genel olarak takım halinde satılmaktadır. 

Kanepeler tek olarak da satılabilmektedir. Koltuk takımlarının genelde kanepeler gibi açılıp yatak olma özelliği bulunmamaktadır. Altına eşya konulması içinde sandığı yer almamaktadır. 

Koltuk takımları daha çok göz zevkine hitap eden yatak olarak ve eşya alma kapasitesi olmayan mobilyalardır. Daha rahat ve yatak olarak kullanabileceğiniz bir mobilya arıyorsanız kanepeleri tercih edebilirsiniz. Sandıklı özelliğe sahip olması sayesinde de altına kullanmadığınız eşyaları yerleştirebilir istediğiniz zaman tekrar çıkartabilirsiniz.

Kadınların en çok değiştirmek istediği ev eşyası oturma grupları olarak bilinmektedir. Her kadının oturma odalarında yer almasını istediği hayalini kurduğu bir oturma grubu vardır. Ev dekorasyonuna en uygun koltuk takımı modelleri bayan müşteriler tarafından belirlenmiş ve alınmayı beklemektedir. 

Koltuk seçimi yaparken evinizin dekorasyonuna ve mobilyalarınızla uyumlu olup olmamasına dikkat edebilirsiniz. Örneğin salonunuzu avangart eşyalar ile düzenlediyseniz salonunuza en çok yakışacak koltuk takımı modelleri tabikide chester koltuk takımları olacaktır. Evinizde farklı bir koltuk takımı seçmeniz eşyalarınızın uyumunu bozacak ve gözünüzü yoracaktır. Chester koltuk takımı ile şık bir uyum yakalayabilirsiniz. 

Evimizde bulunan eşyalar daha sade ve spor tarzda ise salonunuza en çok uyum sağlayacak koltuk modeli köşe koltuk takımı olacaktır. Köşe koltuk takımları son yıllarda fazlasıyla popüler hale gelmiş ve yeni evlenen çiftler tarafından oldukça tercih edilmektedir. Köşe koltuk takımını istediğiniz gibi yerleştirebilirsiniz. Parçaları ayrılıp yeniden birleştirilebilmektedir. Aynı zamanda satın alırken istediğiniz parçalardan kendinize bir takım oluşturabilirsiniz. Kendi zevkinize göre evinize en uygun koltuk takımlarına sahip olabilirsiniz. 

Kanepe ve Koltuk Fiyatları

Bizim kültürümüzde satın alınan ev eşyaları uzun yıllar kullanılmak istenir ve kolay kolay değiştirilip yenisi alınmaz. Bu yüzden tercih edilecek ev eşyaları dayanıklı ve kaliteli olmalıdır. Mobilyalarda kalite arttıkça fiyatta artmaktadır.

En kaliteli ve uygun fiyatlı mobilyayı tercih etmek müşterilerin en doğal hakkıdır. Aynı kalitede bir mobilyaya ederinden fazla ücret ödemek çokta mantıklı olmayacaktır. 

Koltuk ve kanepe fiyatları her firmada ve mağazada değişiklik göstermektedir. Uygun fiyatlı bir koltuk bulabilmek günümüzde oldukça zordur. Koltuk fiyatları adet sayısına göre değişmektedir. Her koltuğun fiyatı farklıdır. 

Satın almak istediğiniz üçlü koltuk ile berjer arasında fiyat farkı bulunmaktadır. İstediğiniz koltuk modelini seçerek kendinize bir takım yaratabilirsiniz. Evinizin büyüklüğüne göre kendi koltuk takımınızı seçebilirsiniz. 

Kanepeler tek başına da satılabildiği için koltuk takımlarından daha makul bir fiyata gelmektedir. Evinize koltuk takımı almak istediğiniz sayıda kanepe alarak da uyum sağlamış olabilirsiniz. Kanepe ve koltuğun görüntü açısından bir farkı bulunmamaktadır. Kanepeler genel olarak tek satılmakta koltuklar ise takım halinde satılmaktadır.

Kanepeler yatak olma özelliğine sahip olduğu için yatak olarakta kullanılmaktadır. Evlerinizde misafir ağırlamak istediğinizde yatacak yer sorununu ortadan kaldırmış olacaksınız. Ayrıca sandıklı özelliği ile de kullanmadığınız nevresim ve yorganları altına yerleştirerek alandan tasarruf etmiş olursunuz. 

Alınacak koltuk ve kanepelerin fiyatlarının çok pahalı olmamasına dikkat edildiği gibi çok ucuz da olmamasına önem verilmelidir. Sonuç olarak hiçbir üretici kaliteli bir ürünü olduğundan daha aşağı bir fiyata satmaz. Mobilya alırken bu gibi ayrıntılara dikkat edilmeli ucuz olmasının sizi yanıltmasına izin vermemelisiniz. 

Ucuz olmasına dayanarak satın aldığınız ürünler çok fazla zaman geçmeden ve kullanılmadan çöp haline gelebilmektedir. Ucuza almışta olsanız verdiğiniz paranın boşa gitmemesi için dikkatli olunması gerekmektedir. 

Çekyat Modelleri 

Kanepeler gibi çekyatlarda yatak olarak kullanılabilmektedir. Çekilip açılarak yatak haline gelen çekyatlar normal koltuk şeklindedir. İsterseniz sürekli yatak halinde de kullanabilirsiniz. İsterseniz de hiç açmayıp koltuk şeklinde kullanmaya devam edebilirsiniz. Koltuk mu çekyat mı olduğunu anlamaları çokta kolay olmayacaktır. 

İstediğiniz renk ve kumaşta çekyat modelleri bulunmaktadır. Özellikle üzerinde çok fazla oturulan ve zaman geçirilen çekyatlar için tay tüyü kumaşa sahip çekyat modelleri tercih edilmelidir. Tay tüyü kumaş özelliği ile rahat bir şekilde temizlenebilmekte ve kir tutmamaktadır. 

Seçecek olduğunuz çekyat veya koltukların kumaşını ve ne renkte olacağını siz belirleyebilirsiniz. Evinizde yer alan eşyaların renk ve modeline göre en uyumlu koltuk modelini tercih edebilirsiniz. 

Evinizde çekyat tercih edecekseniz satın alacağınız çekyatın kaliteli ve uzun ömürlü olmasına dikkat edin. Çekyatlar diğer koltuklara nazaran üzerinde çok fazla yatıldığı ve oturulduğu için çabuk bozulabilmektedir. Özellikle çekyatlarda çok fazla açılıp kapanmaya bağlı makaslar kırılabilmekte ve çekyatınızın kapanamaz ve normal bir şekilde duramaz hale getirmektedir. Çekyat alırken üretildiği malzemelerin kaliteli ve uzun yıllar dayanıklı olmasına özen gösterirseniz herhangi bir problem ile karşılaşmazsınız.

Doğru ve Uygun Mobilya Seçimi 

Mobilya seçimi yaparken dikkat edeceğiniz birkaç püf noktası sizin daha rahat bir şekilde temizlik yapabilmenizi mobilyalarınızı daha rahat kullanmanızı sağlayacaktır. Bunları size detaylı bir şekilde anlatmak istiyoruz. 

Tercih edeceğiniz koltuk takımlarının ayakları yüksek olursa, temizlik yaparken koltukları çekmek zorunda kalmadan temizleyebilir ve süpürebilirsiniz. Koltuklar ağır olduğu için çekme işlemi sizin için oldukça zor ve uğraştırıcı olacaktır. Ayrıca sürekli yerinden hareket ettirmeye çalışılması koltuklarınızı ayaklarına zarar verebilir ve kırılmasına neden olabilir. 

Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için ayakları yüksek koltuk takımları tercih edebilirsiniz. Yüksek ayaklara sahip koltuk takımları evinizde de oldukça hoş bir görüntü yaratacak ve basık hissini ortadan kaldırarak daha ferah bir ortam sağlayacaktır.

Koltuk takımı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konuda koltuğun nasıl bir kumaşa sahip olduğuna dikkat edilmesidir. Koltuklarda genel olarak hem daha kolay silinebilir olması hem de leke tutmama özelliği bulunduğu için tay tüyü kumaş tercih edilmektedir. 

Tay tüyü kumaşın kullanımı oldukça rahattır. Parlak ve yumuşak dokusu ile de oldukça şık durmaktadır. Tay tüyü kumaşa sahip koltukların kullanımı diğer koltuklara oranla daha kolaydır. 

Kendiniz silme işlemi yaparak temizleyebilirsiniz. Dışarıdan bir müdahale almanıza gerek kalmayacaktır. Tay tüyü kumaşa sahip koltuk takımlarını tercih ederek evinizin ihtiyaçları için ayrılan bütçenizden de tasarruf edebilirsiniz.

Mobilya aldığınız firma çok önemlidir. Bilinen ve güvenilir bir firmadan alışveriş yapmak her zaman daha mantıklı olacaktır. Güvenilirliği belli olmayan bir firmadan alışveriş yaptığınız takdirde aldığınız üründe herhangi bir sorun yaşamanız durumunda firma ürününe sahip çıkmayıp kullanıcı hatası olarak belirterek sizi mağdur edebilmektedir.

Tanınmış ve kaliteli bir firma her zaman sattığı ürünlere sahip çıkarak müşteri mağduriyetine izin vermeyecektir. Mobilyanın uzun yıllar dayanıp dayanmayacağı müşterinin kullanımına bağlı olsa da yine de herhangi bir sorunda firma ve mağaza ürününe sahip çıkmalı ve garanti kapsamında ise gerekli işlemleri yerine getirmelidir. Aldığınız mobilya kadar nereden almış olduğunuz kısmı da önemlidir. Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için mobilya alacağınız yeri iyi araştırmalı ve emin olarak satın alma işlemi yapmalısınız. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.