Küçük Köşe Koltuk Takımı Modelleri ve Çeşitleri

Bu yazımızda, küçük köşe koltuk takımı modelleri, renkleri, desenleri, farklı tarzda dekorasyon çeşitleri hakkında bilgi veriyor olacağız.

Küçük köşe koltuk takımı modelleri, evine ferah bir hava katmak ve küçük boyuttaki salonlarını dekore etmek isteyen kişilerin tercih ettiği bir seçenektir. Köşe takımı modelleri, sizin tercihinize göre değişik tarzda dizayn edilebilir. Köşe koltuk modelleri, orta sehpa ile son derece şık olarak kombin edilebilmektedir.

Küçük Salon Dekorasyonu

Ev dekorasyonu, herkesin keyif alarak yaptığı bir uğraştır. Bu işi yaparken bazı önemli detayların bilinmesi, evinizin daha şık olmasını sağlayabilir. Küçük salon dekorasyonu yaparken, koltuk takımı tercihinizi köşe koltuk takımları seçeneklerini değerlendirerek yaparsanız, odanızın çok daha ferah olduğunu ve uzun yıllar, son derece keyifle kullanabileceğinizi aklınızdan çıkarmamalısınız.

Seçilen koltuk takımlarını, tercih edilen renk seçeneklerine uygun aksesuarlarla tamamlayabilir, dilerseniz uygun bir duvar kağıdı ile farklı model ve seçenekler oluşturabilirsiniz. Dilerseniz oturma grubuna, takımları farklı olan veya farklı renk ve desen ile kombinleyerek değişik bir tarz elde edebilirsiniz.

Küçük bir odayı dizayn ederken seçeceğiniz daha minimal olan köşe takımlarında yastık kullanmak isterseniz, küçük ebatlı yastıkları tercih etmenizi öneririz. Köşe takımı seçerken, iki köşesi ayrılabilen modeller tercih edilmelidir. Köşelerin ayrılabilmesi sizin dekorasyon yaparken rahat hareket etmenizi sağlayacaktır.

Köşe Koltuk Seçimi

Köşe koltuk seçimi yaparken, kullanacağınız odanın büyüklüğüne göre koltuk modelleri tercihinde bulunmalısınız. Alandan tasarruf edilmesini sağlayan köşe koltuk takımları, ebat tercihini doğru yaptığınız takdirde hem küçük alanlarda hem de büyük alanlarda size uygun bir açık alan bırakacaktır. Oturma odaları genellikle dinlenme amaçlı kullanılan odalardır. Bu nedenle oturma odası dekorasyonu yaparken seçtiğiniz köşe koltukların açılıp yatak olabilen çeşitlerinden tercih edilmesi yerinde olacaktır. Seçtiğiniz koltuk takımının modeli haricinde kumaşın kalitesi, türü gibi özelliklerine de dikkat etmelisiniz. Koltuk kumaşının leke tutmaması, terletmemesi, kumaşın aşınan bir kumaş olmaması gibi özelliklerine dikkat etmek, alacağınız koltuğun daha kullanışlı olmasını sağlayacaktır. Koltuğun kumaşının leke tutmayan türde seçilmesi, çocuklu ailelerin rahat etmesini sağlar. Seçtiğiniz köşe takımları farklı renk skalasına sahipse, koltuklarınızı dilediğiniz renkte tercih edebilir ve odanızı tercihinize göre dizayn edebilirsiniz.

Köşe Koltuk Çeşitleri

Odanızı dekore ederken, koltukları kullanacağınız mekana göre tercih etmeniz gerekmektedir. Örneğin, köşe koltuğunuzu yazlık evinizin bir odası için düşünüyorsanız, keten kumaşlı bir koltuğu tercih edebilirsiniz. Ya da çocuklu bir aile iseniz, leke tutmayan kumaştan yapılmış bir köşe koltuk takımı tercih edebilirsiniz. Salon takımı olarak köşe koltuk tercihinde bulunduysanız, süet veya deri bir kumaş tercihinde bulunabilirsiniz.

Köşe koltuk çeşitleri, açılabilir yataklı köşe koltuk, bazalı koltuk, pufu olan köşeli koltuk, dörtlü, beşli, altılı vb köşe koltuk, L köşe koltuk, U köşe koltuk, büyük yastıklı koltuk, küçük yastıklı koltuk … olarak sayabiliriz. Ayrıca koltuklarınızın hemen eskimesini istemiyorsanız ve çok daha uzun süre kullanmak istiyorsanız, köşe koltuklarınıza birçok yerden temin edebileceğiniz koltuk örtülerinden alıp koltuklarınıza serebilirsiniz. Bu sayede hem koltuklarınızı daha uzun süre kullanırsınız, hem de değişikliği seven birisi iseniz, dilediğinizde örtüyü değiştirip evinizin tarzını yenileyebilirsiniz.

Mutfağınızın dekorasyonunda da küçük köşe koltuk tercihinde bulunabilirsiniz. Biraz büyük bir mutfağa sahipseniz, köşe koltuk takımınızla mutfağınızı keyifli bir alana dönüştürebilirsiniz.

Köşe Koltuk Dekorasyonu

Köşe koltuk dekorasyonu seçiminde öncelikle takımdan beklentilerinizi belirlemelisiniz. Bazalı, yataklı, büyük yastıklı, arkası geriye doğru genişleyebilen vb gibi beklentilerinizi bir kağıda yazmalısınız. Daha sonra renk tercihlerinizi belirlemeli, mümkünse odanızın küçük bir krokisini kağıt üzerinde çizerek, koltuk takımınızı bu krokide yerleştirmelisiniz. Kroki üzerinde, koltuğunuzu hangi köşeye koyacağınızı, köşenin bir tarafını uzun bir tarafını kısa yapıp yapmayacağınızı, U veya L şeklinde kullanmayı tercih edeceğinizi daha iyi belirleyebilirsiniz. Bu işlemde, kalan boş alana göre, orta sehpa, televizyon ünitesi, kitaplık gibi dekorasyonunuza hareket katacak parçaları da kağıt üzerinde yerleştirebilirsiniz. Sonrasında belirlediğiniz ölçüler çerçevesinde koltuk tercihinizi yapabilirsiniz. Köşe koltuk takımınıza ve aksesuarlarınıza uygun renkte tül, perde ve halı seçimlerinizi yapabilirsiniz. Dilerseniz zıt renkleri kullanarak da farklı bir dekorasyon tercihinde bulunabilirsiniz. Köşe koltuk takımınızı bir süre sonra dilerseniz yer değiştirip farklı tarzda da kullanabilirsiniz.

Köşe koltuk takımı tercih edilme nedenlerinin başında yerden tasarruf etmek gelse de genel olarak, şık ve derli toplu duruşu ve rahat ve konforlu olması nedeniyle tercih edilmektedir.

Küçük Köşe Koltuk Takımı Fiyatları

Köşe koltuk takımı fiyatları, üretim aşamasında kullanılan malzemenin kalitesi, koltuğun büyüklüğü, koltuk kaplaması için kullanılan materyaller gibi faklı etkenler göz önüne alınarak belirlenir. Hemen hemen her bütçeye uygun köşe koltuk fiyatları bulunmaktadır. Koltuğunuzu deri veya güderi gibi lüks materyalden tercih ederseniz, takımınızın fiyatı orta ölçekli bir fiyatın kat kat üzerinde olacaktır. Ya da daha fazla mekanizmaya sahip bir köşe koltuk takımı, örneğin, hoparlör, USB ünitesi, ışıklandırma gibi, daha yüksek teknoloji gerektiren ürünler, maliyet açısından diğer ürünlere göre daha yüksektir.

Sağlam bir iskelete ve kaliteli bir kumaşa sahip küçük köşe takımları, normal salon takımlarına göre çok daha uygun bir alternatif olmaktadır. Şık görüntüsü, daha düşük maliyeti ve yerden tasarruf sağlaması gibi avantajları nedeniyle birçok kişinin tercih ettiği bir seçenektir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.