pop up.png (11 KB)

Blog

Yatak odalarının metrekaresi evin büyüklüğüne göre farklılık gösterir. Ancak bir yetişkinin hayatının yaklaşık olarak yüzde 30’unu yatak odasında geçirdiği düşünülürse rahat hissedebilmek için yatak odasının uygun boyutlarda olması önemlidir. 

Sehpa, masa, kitaplık ve dolap gibi hem evde hem de iş yerlerinde kullanılan mobilyanın ve eşyanın temizlenmesi esnasında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. 

Yatak odasını tamamlayan mobilya parçalarından biri olan komodin, genellikle iki kişilik set olarak tasarlanır. Bir veya iki çekmeceye sahip küçük bir masa gibi düşünülebilir.

Oturma odası, sehpa olmadan tamamlanmış sayılmaz. Sehpalar oturma odası mobilyalarınızla uyum sağlayarak şık bir görünüm veya cesur bir tarz sunabilir.

Bazı oturma odalarının rahat ve göz alıcı, bazılarının ise düz veya henüz bir bütünlük kazanmamış gibi göründüğünü fark etmişsinizdir. Bahsi geçen her iki odanın görünümünü etkileyen tasarım sırrı aslında çok basit sanılan ancak büyük bir fark yaratmanızı sağlayan renklerin uyumudur.

Bir ev için mobilya tasarımı seçerken birçok farklı malzeme türü ile karşılaşılır. Ev dekorasyonunda kullanılan en önemli malzemelerden biri şüphesiz masif ahşaptır.

Oturma odasının dekorasyonunu gerçekleştirmek için odanızın boyutlarından ziyade; "mevcut alan en verimli şekilde nasıl kullanılabilir, odada eşya yerleşimi nasıl yapılabilir, hangi tür işlevlere sahip ürünlere yönelmek gerekir?" gibi sorulara doğru yanıtı vermek önemlidir.

İster oturma odanızı komple yeniden dekore etmek isteyin, ister sadece koltuk takımlarını yenilemek isteyin; renklerin ev dekorasyonundaki etkisi tartışılamaz.

Ev dekorasyonunda başarıyı yakalamak yalnızca ürünlerin kalitesi veya belirli bir tarzı yansıtması ile ilgili değil her şeyin bir uyum içerisinde sunulması ile mümkün olmaktadır.

Sınırsız hayal gücüne sahip çocuklara özel bir oda dekore ederken, yaratıcılıklarını göz önünde bulundurmak elbette kaçınılmazdır.

1 2 3 4 5
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.