Blog

Yüklük modelleri; yorgan, nevresim, battaniye, vb. ürünlerin depolandığı işlevsel mobilyalardandır. Her evde bulunması gereken mobilya olan yüklükler, birçok farklı ölçü, tasarım, malzeme çeşidi ve renk varyasyonuyla üretilmektedir. 

Yatak odalarının metrekaresi evin büyüklüğüne göre farklılık gösterir. Ancak bir yetişkinin hayatının yaklaşık olarak yüzde 30’unu yatak odasında geçirdiği düşünülürse rahat hissedebilmek için yatak odasının uygun boyutlarda olması önemlidir. 

Sehpa, masa, kitaplık ve dolap gibi hem evde hem de iş yerlerinde kullanılan mobilyanın ve eşyanın temizlenmesi esnasında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. 

Yatak odasını tamamlayan mobilya parçalarından biri olan komodin, genellikle iki kişilik set olarak tasarlanır. Bir veya iki çekmeceye sahip küçük bir masa gibi düşünülebilir.

Koyu renk oturma gruplarını nötr tonlar ve ahşap dekor ürünleriyle tamamlayarak hem modern hem de ortama yumuşak bir görünüm kazandırılabilir. 

Ferah ve geniş bir salonu dekore etmek tercihleri sınırlandırmaz ancak küçük bir alanı dekore etmekten daha zor olsa da eğlenceli gelebilir.

Oturma odası, sehpa olmadan tamamlanmış sayılmaz. Sehpalar oturma odası mobilyalarınızla uyum sağlayarak şık bir görünüm veya cesur bir tarz sunabilir.

Amacınız huzurlu ve sakin bir yatak odası ise huzurun sadece sesin yokluğundan daha fazlası anlamına geldiğini bilmelisiniz. Gürültü duyduğunuzdan daha rahatsız edici şekilde bir görüntü de olabilir.

Bazı oturma odalarının rahat ve göz alıcı, bazılarının ise düz veya henüz bir bütünlük kazanmamış gibi göründüğünü fark etmişsinizdir. Bahsi geçen her iki odanın görünümünü etkileyen tasarım sırrı aslında çok basit sanılan ancak büyük bir fark yaratmanızı sağlayan renklerin uyumudur.

Evinizde istenilen görüntüyü oluşturmak düşünüldüğü kadar kolay olmayabiliyor. Özellikle renk seçeneklerinde yanılgıya düşmek arzulanan görüntüyü elde etmede en büyük engel olarak karşımıza çıkıyor.

1 2 3 4 5 6 7 8
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.