Kitaplıklı TV Üniteleri

Bulunduğu ortama farklı tarz ve dekoratif özellikleriyle hava katan TV üniteleri, her evin ihtiyacı olarak ifade edilebilecek mobilyalarındandır. Çok farklı tasarım ve konseptlerle hayatımıza giren bu ürünler, gelişen moda endüstrisinde yenilikçi ve modern tarzları bünyesinde barındırıyor. Mobilya sektöründe rastladığımız hemen her malzeme çeşidi (masif ahşap, ceviz, gürgen, kompozit, metal, alüminyum, MDF, vb.) ile üretilebilmektedir. Zevkinize uygun kitaplıklı televizyon ünitesi modelleri için Mobilya Diyarı web sitesindeki onlarca farklı seçeneğe göz atabilirsiniz.

Kitaplıklı TV Ünitesi Modelleri

Kitaplıklı TV üniteleri, mobilya trendleri arasında her geçen gün önemini artırıyor. Oturma odaları, yemek odaları ve hatta mutfaklarda bile her evin vazgeçilmez mobilyaları arasında kendisine yer buluyor. İşin güzel tarafı, o kadar çok seçenek ve o kadar çok çeşitli tasarımlara sahip ki; her ortama ayak uydurabilecek modelleri mevcut. Gelin şimdi kitaplıklı TV ünitesi çeşitlerine göz atalım.

Modern Kitaplıklı TV Üniteleri

Alıştığımız mobilya formatından çıkarak fonksiyonel ve akıllı ürünlere dönüştürülebilen modern tasarımlı TV üniteleri; her boyuttaki odalara, televizyonlara ve mobilya düzenine ayak uyduruyor. Özellikle farklı depolama alanlarına göre kullanıcılara kullanışlı ve fonksiyonel bir kullanım imkanı sunuyor. 

Modern TV ünitesi modellerinde kitaplıklı seçenekler en çok tercih edilenler arasında. Şık bir görüntünün yanı sıra farklı türde kitaplarınızı ve tarzınızı yansıtan okuma alışkanlarınızı tamamlıyor. Odanıza ve eşyalarınıza düzen kazandırıyor. Kitaplıklı TV ünitesi seçiminizi yaparken dikkate alınması gereken özellikler ise şu şekildedir:

  • Oturma odalarında yer verilecek olan TV ünitelerinin duvarda konumlandırılması son derece önemlidir. Oturma grubunun merkezine karşıdan bakacak şekilde duvara monte edilmeli. Üzerinde yer alacak olan televizyonun göz hizasında olması önerilir.

  • Ünitelerin renk ve modelleri arasında bir seçim yaparken, diğer mobilyalarla (yemek masası, zemin, oturma grupları, vb.) uyumlu olması gerekir. Fakat kendi karakterinizi yansıtmanız için özgün bir seçim yapabilirsiniz. Sizin içinize sindikten sonra geri kalanın çok da bir önemi yok.

  • Dayanıklı malzemelerle imal edilmiş olan, ağırlık kapasitesi, vb. teknik özellikleri sizin için yeterli gelebilecek modellere göz atabilirsiniz.

  • Dar alanlarda, daha çok yüksekliği fazla olan modellere yönelebilirken; geniş alanlarda oturma grubunuzun ölçülerine uygun bir modele yönelebilirsiniz.

Duvara Monte TV Üniteleri

Duvara monte edilebilen üniteler, oturma odaları ve salonlar için en iyi seçeneklerden. Hem televizyonun konumlandırılmasını hem birçok farklı raf ve dolap gibi araçlarla eşyalarınızı yerleştirebileceğiniz bir alan sunuyor. 

Duvara monte modeller arasından bir seçim yaparken, hem sizin hem de diğer aile bireylerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecek, farklı göz ve çekmecelere sahip, farklı uzunluktaki eşyaları üzerinde konumlandırabileceğiniz seçenekleri değerlendirebilirsiniz. 

Duvara monte TV üniteleri, yalnızca betonarme yapılarda değil; ahşap alanlarda, betopan yapılarda, vb. çok çeşitli duvar türlerinde bile kullanılabiliyor. Kolay montaj edilebilir olması, yüksekliğinin istenildiği gibi ayarlanması, farklı dekoratif seçeneklere ve depolama özelliklerine sahip olması kullanıcıların beklentilerini fazlasıyla karşılıyor. 

Raflı TV Ünitesi Modelleri

İçerisinde çok sayıda raf veya göz bulunduran, bazı modellerinde ise çekmeceler ve benzersiz tasarımlarla kulplara yer verilen raflı TV üniteleri; kullanışlı ve zarif ürünlerdendir. Raflar ünitenin her iki yanında, altında veya üst bölümünde kendisine yer bulabilir. İki veya farklı depolama alanı sunan, yükseklikleri ve derinlikleri farklı modeller de mevcuttur. Yerden yüksek veya ayaklı raflı TV üniteleri de değerlendirilebilecek seçenekler arasında.

Raflı TV ünitesi modellerinde kitaplarınıza, oyun konsollarınıza, farklı eğlence birimlerinize, süs eşyalarına, vazolarınıza, kapalı gözlerde çeşitli giyim ürünlerinize, vb. çok sayıda eşyaya yer verebilirsiniz. Nasıl dekore edeceğiniz tamamen size kalmış. Fakat odanın genel dekorunu tamamlaması açısından bazı önerilere uymanız faydanıza olabilir.

Kitaplıklı TV Üniteleri Nasıl Dekore Edilir?

Kitaplıklı TV üniteleri dekore etmenin çok çeşitli yolları vardır. Fakat burada önemli olan zevkiniz, alışkanlarınız, değer verdiğiniz eşyalar ve ortamınıza hava katan eşyalarınızdır. Hem açıkta kalan bölümlerini düzenlemeniz hem de dekore etmeniz; size güzel bir ünite kullanım özelliği sunacaktır. Aynı zamanda mobilyalarınızla uyum yakalayacak, ihtiyaçlarınızı giderecek ve boş alanlarınızı verimli bir şekilde kullandıracak avantajlara sahiptir.

TV ünitelerini dekore ederken her ne kadar ortama uygunluğu, zarif ve çekici olması, farklı gözler sunması, vb. özelliklere dikkat edilmesi gerekse de; oda ölçülerine göre uygun genişlik ve uzunluk değerlerine sahip olmalıdır. 

Televizyonda standart ölçülendirmeler uzak iki köşe arasındaki mesafeye dayalı olarak hesaplanır. Televizyonların altına yerleştirilecek bir ünitenin genişliği, ekran boyutunun en az 1,3 katı olmalıdır. Örneğin televizyon ölçünüz 55 inç (193 cm) ise ünitenizin genişliği en az  yaklaşık 200 cm olan üniteler tercih edilmelidir. (193 cm x 1,3 = 250,9) 42 inç ekranlarda ise ünite genişlik ölçüsü olarak 160 cm olan modellerini tercih edebilirsiniz.  

Kitaplıklı TV Ünite Fiyatları

En uygun TV ünitelerinin yer aldığı, kaliteli, uzun ömürlü, özel tasarımlara sahip modelleri Mobilya Diyarı web sitesi üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Kullanıcı deneyimi baz alınarak üretilen modeller, her türlü dekoratif seçenekleri bir arada bulunduruyor. Tarzınız, tercihleriniz, evlerinizin ölçüleri ve kullanım özelliklerine göre onlarca model arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Kitaplıklı TV ünite fiyatları, çok cazip alternatiflerle sizlerle. Her bütçeye uygun seçeneklere yer verilen sayfamızda, birçok ürün grubunda indirim ve kampanyalara rastlayabilirsiniz. Müşterilerimizle ekonomik TV ünite modellerini buluşturuyor; çeşitli tasarımlarla her evi düşünüyoruz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.