Erkek Bebek Odası Modelleri

beveynlerin çocukları için en önemli ilk görevlerinden birisi bebeğinin odasını kurmaktır. Bu deneyimin bir parçası da piyasada çok sayıda seçeneği bulunan bebek odası takımları arasından, bebeği için uygun olanı seçmektir.

Bebeğiniz için dekorasyon maceranıza başlamadan önce ne kadar alana sahip olduğunuzu, oda için nasıl bir tarz istediğinizi ve ne kadar para harcayabileceğinizi belirlemekle işe başlayabilirsiniz. 

Erkek Bebek Odası Modellerinde Beşik Seçimi

Bebeğinizin odası için alacağınız en önemli mobilya beşiktir. Bebeğiniz her gece beşiğinde uyuyacak ve odanın genel tarzına da büyük oranda etki edecektir. Erkek bebek odası takımı içerisinde en çok dikkate almanız gereken mobilya olan beşik, çevresindeki diğer mobilyalarla uyumlu olmalıdır. 

Beşik Güvenliği

Bebeğinizi beşiğinde uyurken olabildiğince güvende tutmak için birkaç kurala uymak gerekir.

İlk olarak pediatri uzmanlarının bir önerisi olarak ilk altı ay, ebeveynler bebekleriyle aynı odayı paylaşmalıdır. Bunun yanı sıra beşik alışverişi yaparken aklınıza bulundurmanız gereken birkaç kural daha mevcut.

Yeni Beşik Satın Alın!

Çocukları henüz dünyaya gözlerini açmış bir çok çiftin yakınları, akrabaları ve aile dosyaları, kendi çocuklarından kalma beşikleri artık kullanmadıkları için paylaşmak istemektedir. Bu ne kadar hoş bir davranış olsa da, bebeğinizin mümkün olan en güvenli beşikte uyumasını sağlamak için bu tekliflerini kibarca reddedin.

İkinci el bir beşik kullanmanız, bebeğinizi riske attığınız anlamına gelir. Beşikte yıllar içinde doğal olarak meydana gelen aşınma ve yıpranma, cıvata ve vidaların gevşemesine ve çerçevenin dengesiz olmasına neden olabilir.

Bebeğinizin Beşiğini Olabildiğince Sade Tutun!

Bebeğinizin beşiğini sevimli yastıklar, battaniyeler ve peluş hayvanlarla doldurmanın cazip olabileceğini biliyoruz . Sonuçta, bu sevimliliğe kim karşı koyabilir?

Ne yazık ki, bu eşyaların tümü boğulma tehlikesidir, bu nedenle bunları bebeğinizin beşiğinde değil, çocuk odasında bir sepet içinde bırakın.

Erkek Bebek Odası için Yatak Seçimi

Bebek odası için satın alacağınız bir beşik, büyük ihtimalle birkaç yıl boyunca bebeğinizin sürekli olarak uyuyacağı bir mobilya olacaktır. Bu nedenle, beşik ve yatak seçimine ayrı bir özen gösterilmelidir. 

Nefes alabilen ve yıkanabilir yataklar, iyi bir bebek odası takımı oluşturmak için değerlendirmek isteyeceğiniz ürünlerdir. Ayrıca yatakların yüzeylerinde bulunan kumaşların herhangi bir kimyasal madde içermediğinden emin olun. Özellikle lateks ve yapıştırıcı gibi maddeler içermemelidir. 

Söz konusu bebeğinizin sağlığı olduğunda, hassasiyetinizi anlıyoruz ve bebeğinizin uyku verimliliği açısından ne kadar iyi bir yatak seçmeniz gerektiğini biliyoruz. Bebeğinizin bütün gece serin ve rahat kalabilmesi için yumuşaklık ve hava sirkülasyonunun iyi olduğu yatak kombinasyonlarına yönelmelisiniz. 

Bebek Odası Takımlarında Yatak Güvenliği

Bebeğinizin yatağının güvenli olduğundan emin olmak için yatağın beşik içerisine tam oturduğunu kontrol edin. Beşik ve yatak arasında iki parmak girecek kadar boşluk varsa; bu rahat bir yatak olmadığı anlamına gelir. 

Güvenli bir bebek yatağında aranması gereken diğer faktörler nefes alabilirlik ve sıkılıktır. %100 nefes alabilen yataklar, bebeğiniz için güvenlidir. 

Erkek Bebek Odası Takımı için Şifonyer Seçimi

Bebek odasını işlevsel hale getirmek ve hem kendinize hem de bebeğinize daha iyi bir ortam sunabilmek adına şifonyer adı verilen mobilyalara, bebeğinizin odasında yer vermelisiniz. Bebek odası takımlarının çoğunda şifonyer bulunur ve geniş depolama avantajı sunar. 

Şifonyerler birçok farklı çekmece birimleriyle tasarlanmış, içerisine bebeğinizin ihtiyaç duyabileceği her türlü eşyanın sığdırılabileceği, dayanıklı ve uzun ömürlü mobilyalardır. 

Bebek odası modellerinde karşılaşacağınız çok sayıda şifonyer varken; hangi tarz mobilyanın sizin işinizi göreceği ile ilgili birkaç parametreye bakmanız gerekir. İlk olarak depolama alanı, ikinci olarak depolama birimlerinin (çekmece, göz, raf, vb.) açık veya kapalı konumları, dayanıklılık, malzeme kalitesi, organik bileşenlere sahip olup olmadığı şeklinde sıralanabilir. 

Bebek odasında kullanacağınız şifonyerler, bebeğinizin beslenme önlüğü, tulumu, çorapları, battaniyeleri, oyuncakları ve aklınıza gelebilecek tüm eşyaları iyi bir dizilişle gizleyebilecek, ihtiyaç anında hemen ulaşılabilecek şekilde tasarlanmalıdır.

Erkek Bebek Odası Takımı Fiyatları

erkek bebek odası

Piyasada bebeğiniz için bulabileceğiniz çok sayıda bebek odası takımı varken; seçim yapmanın ne denli zor olduğunu biliyoruz. Fakat seçimlerinizi daraltmak için bebeğinizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalı ve bütçenize uygun bir seçim yapmalısınız.

Erkek bebek odası takımı fiyatları, geniş bir skalaya sahiptir. Mobilya üreticileri, kullandıkları malzeme kalitesi, üretim süreci, montaj özellikleri, depolama birimleri, vb. çok sayıda faktöre göre bir fiyat belirlemektedir. 

Ebeveynler ise bebekleri için en uygun ve en kaliteli modeller arasından seçim yapma gayreti içerisindedir. Fakat fiyat ve kalite çoğu zaman doğru orantılıdır. Fiyatı çok uygun olan ürünler; güvenlik, konfor, dayanıklılık, insan doğasına uygunluk gibi konularda iyi sonuç vermezler. Bu gerçeği de göz önünde bulundurarak bebeğinizin yaşam alanını tasarlamanız gerekir.

Erkek Bebek Odası Takımı Dekorasyonu

Bebeğiniz için yeni bir oda döşemek üzere bir adım attıysanız, her şeyin birbirine bağlı olması için odanın bir tema üzerine kurulu olması gerekir. İçerisinde bulunduğumuz dönemden bir süre önce kız çocukları ve erkek çocuklarının odalarıyla ilgili genel bir renk paleti seçiminden bahsediliyordu. Fakat modern tasarımlarda, artık daha çok hafif renk tonlarının, beyazın, grinin veya her iki cinsiyete de uygun renk seçeneklerinin yoğunlukta olduğunu görüyoruz. 

Erkek bebek odası takımı dekorasyonu için odanın boyutuna ve evin genel görünümüne uygun ürünler seçmelisiniz. Eğer dar odalar için bir bebek odası takımı arıyorsanız; mutlaka satın aldığınız mobilyaların depolama anlamında artı yönleri olduğuna dikkat edin. Kullanışlı şifonyerler, çekmeceli ve saklama gözü olan beşikler, sandıklı yataklar, vb. ürünler bu konuda yardımcınız olabilir.

Mobilyalarınızı her zaman genel bir temaya uygun, belirli renklerin ağırlıkta olduğu ürünler yerine özgün konseptlere de yönelebilirsiniz. En azından mobilyalarda değil de; aksesuarlarda özgünlük ortaya koyabilirsiniz. Fakat mutlaka işlevsel, fonksiyonel, güvenli ve konforlu modeller değerlendirebileceğiniz ürünler olsun.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.