pop up.png (11 KB)

Chester Koltuk Nedir? Chester Mobilya Ne Demek?

Chester koltuk modelleri, adını İngiltere'nin batı kısmında yer alan Chesterfield kasabasından almaktadır. İlk olarak bu bölgede üretilen ve daha sonra dünya genelinde kabul gören bir mobilya dekorasyonu fikri olarak isim yapmıştır. Evinizin dekorasyonunu zengin gösterebilecek, birçok farklı model, renk ve kumaş türü ile dizayn edilebilen chester koltuk modelleri, gün geçtikçe daha da popüler hale gelmektedir.

Chester koltuk takımı modelleri kabarık koltuk modelleri olarak da bilinmektedir. Baklava dilimi şeklinde zarif bir görüntüye sahip olan bu modeller, uzun yıllardır birçok mobilya markasının vazgeçilmez ürünleri arasında yerini almıştır.

Chester Koltuk Takımı Modelleri

Orijinal ismi ile chesterfield koltuk, diğer bir deyişle chester koltuk modelleri, dikkat çekici tasarımlarıyla bulunduğu ortama oturaklı ve ağır bir atmosfer kazandırmaktadır. Kendi içerisinde birçok farklı alternatife sahiptir. Gerek kumaş türü, gerek tasarımsal özellikleri gerekse üretim teknolojisi ve dizaynı ile her türlü ortama ayak uyduran, zengin seçenekleriyle her kesime hitap eden içerikleri barındırmaktadır.

Chester tarzı koltuk modelleri farklı kumaşların ve farklı katmanların üretilmesiyle geniş bir dekorasyon repertuarıyla kullanıcılarla buluşturulmaktadır.

  • Kadife kumaşlarla üretilen chester koltuk takımları
  • Deri chester koltuk takımları
  • Baklava dilimli chester koltuk modelleri
  • Suni deri chester koltuk takımları
  • Şönil tarzı kumaşla kaplı chester koltuk takımları
  • Yüksek chester koltuk takımları
  • Yatak olabilen chester koltuklar

Listenin haricinde mobilya markaları kendi tarzına özgü farklı chester koltuk modelleri de üretmektedir. Her birisi farklı dekorasyon figürleri ve hatlarıyla kullanıcılarına hitap etmektedir. Chester koltuk takımları dayanıklı, uzun ömürlü, rahat, ortopedik ve kolay temizlenebilir kumaş yapısıyla kullanıcılarına çok çeşitli avantajlar sunmaktadır.

chester koltuk takımı

Oturma Odası ve Salonlarda Tercih Edilebilecek Chester Koltuk Takımları

Chester koltuk takımlarının çok çeşitli tasarımlara sahip olması, hemen hemen her ev tipi için elverişli modelleri içerisinde barındırdığının da bir göstergesidir. Hem dar alana sahip odalarda hem de geniş mekan tiplerinde kullanılabilir. Fakat chester koltuk takımlarını tercih edilirse bazı kriterleri göz önünde bulundurmak ve buna göre bir tercih yapmak gerekir.

Mobilya dekorasyonu konusunda uzman ekibimiz, sizler için chester koltuk seçiminde dikkate alınması gereken önerileri listeledi. Buna göre chester koltuk takımları, odanın tarzına göre seçilmelidir.

Klasik Oturma Odası ve Salonlarda Chester Koltuk Takımı Seçimi

Klasik oturma odalarında ve salonlarda, mevcut dekorasyon hatlarının korunması ve oturma gruplarıyla odanın mükemmel bir uyum yakalaması için genel bir bütünlüğün sağlanması şarttır.

Eğer klasik bir tarzdan hoşlanıyorsanız; tek renkli, düz hatlı veya dalgalı chester koltuk takımlarına yönelebilirsiniz. Ayrıca koltuk takımı ile oda içerisinde bulunan ahşap mobilyaların uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Odanın atmosferini boğmamak adına, koyu renkli ahşap mobilyalarla uyumlu olması adına daha çok gri, beyaz ve açık kahverengi gibi renk seçeneklerine sahip chester koltuk modelleri sizin için iyi bir alternatif olabilir.

Spor ve Canlı Oturma Odalarında Chester Koltuk Takımı Seçimi

Yaşam alanlarınızı güncel moda kreasyonlarına göre dizayn ediyor ve canlı renklerden hoşlanıyorsanız, bu tercihinize uygun chester koltuk takımlarının çokça alternatifle üretildiği müjdesini verebiliriz.

Spor mobilyalar, kompozit ve alaşımlı oda mobilyalarıyla güzel bir uyum yakalayabilecek chester koltuk takımları için minderli, çift renkli ve oval hatlı koltuk modelleri iyi bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

Modern salon takımları ve oturma odaları için uzun chester koltuk takımlarıyla ve berjer koltuk takımlarıyla iyi bir kombin yakalayabilirsiniz. Eğer odanız genişse orta bölümde yine modern bir sehpaya yer verebilirsiniz. Bu tarz bir seçim için odada optimum yürüme ve diz mesafelerine de dikkat etmeniz yararınıza olacaktır.

Dar Alanlı Salonlarda ve Oturma Odalarında Chester Koltuk Takımı Seçimi

Chester koltuk modelleri arasında dar alanlı salonlarınız için ideal bir seçim yapmak istiyorsanız; birçok hususa riayet etmeniz, odanın verimli bir şekilde kullanılabilmesi için önemlidir. Öncelikle oturma odasında tercih edeceğiniz chester koltukların sayısını minimum seviyede tutmalısınız.

Takım olarak bir adet üç kişilik iki adet tek kişilik koltuk seçmeniz ideal bir seçim olabilir. Dar alanlarınız için iki adet üç kişilik chester koltuk takımı zaten kısıtlı olan alanın daha da küçülmesine neden olur.

Salonlarınızda kısıtlı olan alanınızı verimli bir şekilde kullanabilmek adına koltuk takımlarının sırt bölümüyle oturma bölümünün son noktası arasındaki mesafe en fazla 80 cm olmalıdır. Bu ölçülere uygun üretilen chester koltuk takımlarına yönelmeniz gerekebilir. Odanın olduğundan daha geniş görünmesi için ise mekanın merkezine tüm alanı kaplamayacak genişlikte düz halı satın alabilirsiniz.

İşletmeler ve Konaklama Merkezleri için Chester Koltuk Takımları

Kurumsal firmalar, oteller, pansiyonlar ve diğer işletmeler de chester koltuk takımlarının çokça tercih edildiği mekanlardandır. Hem rahat olması hem ortama kalite katması hem de dekorasyon anlamında kullanıcılara istediğini verebilmesi gibi avantajları nedeniyle chesterfield kanepenin bu tarz mekanlarda konumlandırıldığını görüyoruz.

Otel gibi konaklama merkezlerinin lobilerinde ziyaretçilerin dinlenmesi için tercih edilen chester koltuk takımları, mutlaka konforlu olmalı, ortamın dekorasyonuna uyum sağlamalı ve belki de en önemlisi silinebilir bir kumaş türüne sahip olmalıdır. Deri chester koltuk takımları işletmeler için kolay silinebilir olması nedeniyle dikkat çekmektedir.

Rezidanslar, hastaneler, cafe ve restoranlar için lüks olarak nitelendirilen chester koltuk takımları, geniş dekorasyon repertuarına sahip modeller arasında bulunmaktadır. Komple kapitoneli ve baxter chester koltuk modelleri bu tarz alanlarda doğru bir seçenek olabilir.

Chester Koltuk Takımlarında Dikkat Edilmesi Gereken Kriterler

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi modern ve klasik olarak iki farklı ana kategoriye sahip olan chester koltuk takımları, her ortam için geniş ürün yelpazesi sunmaktadır. Ortamın ambiyansına göre bu iki ana kategorideki ürünlerden ideal olana yönelmek gerekir.

Deri, kumaş veya nubuk gibi kumaş seçenekleri, chester koltuk takımlarında karşılaşabileceğiniz alternatiflerdendir. Çok fazla kişinin oturup dinlenebileceği alanlarda deri chester modelleri vazgeçilmez bir seçenek olabilir. Evler için ise daha çok modern ve dayanıklı kumaş türleri ile üretilen modeller daha çok tercih edilmektedir.

Diğer koltuk modellerinde olduğu gibi chester koltuk takımlarında da rahatlık öncelikli bir tercih nedenidir. Sünger rahatlığı, kalitesi ve uzun ömürlü olması, aradığınız ilk özelliklerden olmalıdır. Rahatına düşkün aileler için belki de ilk bakılması gereken kriterdir.

Chester koltuk takımlarında renk seçeneklerini değerlendirin. Koltuk takımı her zaman alınan bir ürün değildir. Bu nedenle evin genel dekorasyonuna uyumlu olabilecek, aynı zamanda evin tüm bireylerinin ortak bir kararı olarak zevkinize hitap eden bir renk seçimi yapabilirsiniz.

Mobilya ayaklarının tipi, rengi ve yüksekliği de bakılması gereken özelliklerdendir. Tasarımı itibariyle ağır olan ve kolay kolay yeri değiştirilemeyen bu koltuk modelleri, temizliğe önem veren kişiler için yerden en azından 20 cm kadar yüksekliğe sahip olmalıdır. Bu sayede elektrik süpürgesi ve benzeri elektrikli ev aletleriyle zemin temizliği rahatlıkla yapılabilir. Ayak tasarımları ise ahşap, kompozit, metal veya farklı bir malzeme tipine sahip olabilir.

Chester koltuk modelleri evin karakteriyle bütünleşmeli, ev sakinlerinin zevkini ortaya koymalıdır. Evinizde istediğiniz bir konsepti uyarlamak için özgün bir seçim yapabilir, yıllarca gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bir ürüne yönelebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.