Siyah TV Ünitesi

Siyah renk, kimisi için bir hayat felsefesi, kimisi için vazgeçilmez bir mobilya rengi. Her ne olursa olsun, siyahın asaleti ve karakteri mobilyalara hayat veriyor, en çok tercih edilen renklerden birisi yapıyor. Siyahın çok çeşitli tonları ve dokularından bahsedilebilir. Mat siyah, parlak siyah, deri siyahı, kaman siyahı ve ahşap siyahı bunlardan yalnızca birkaçı.

Siyah TV Ünitesi Modelleri

TV üniteleri, salonlarda, oturma odalarında ve hatta mutfaklarda bile modern dekorasyon ürünleri arasında kendisine yer buluyor. Kullanışlı olması, odaya farklı bir atmosfer katması, dekoratif olması ve işlevsel bir kullanım imkanı sunması, TV ünitelerinin tercih edilmesindeki en önemli faktörler. Tabi vaktinin büyük bir bölümünü TV izleyerek geçiren aileler içinse olmazsa olmaz bir mobilya olarak nitelendirilebilir.

Diğer iç mekan mobilyalarında olduğu gibi TV ünitelerinde de pek çok renk paletiyle karşılaşmak mümkün. Siyah ve tonları bu renklerin başında geliyor. Tek bir düz renk olarak siyahı kullanılması gibi farklı renk kombinasyonlarıyla uygulanması da değerlendirilebilecek alternatiflerden. Peki ne tür siyah TV ünitesi modelleri mevcut, evinizin dekorasyonunu bu modellerle nasıl zenginleştirebilirsiniz, gelin bu sorulara yanıt bulalım.

Ahşap Siyah TV Ünitesi Modelleri

Ahşap, mobilyalarda en çok kullanılan malzemelerden birisi. Masif ahşap, MDF, lamine, vb. pek çok farklı maddenin işlenmesi ile TV üniteleri tasarlanabiliyor. Birbirinden farklı ölçüler, yükseklikler, ekstra özellikler ve raf sistemleriyle TV üniteleri her ev için güzel bir alternatif sunuyor.

Ahşap siyah TV üniteleri bu alternatiflerden sadece birisi. Siyah sunta ve kaplamalar, ahşap çerçevelerle eşsiz bir görünüm sunabiliyor.

Siyah Çekmeceli TV Ünitesi Modelleri

Ünitelerin yalnızca televizyonları çevreleyen birer mobilya olmadığı herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Televizyonu yuvalayan ve aynı zamanda belirli eşyalarınızı bünyesinde barındıran bu üniteler, yaşam alanlarına fonksiyonel birçok özellik katıyor. Çekmeceli siyah TV üniteleri bu modeller arasında dikkat çekiyor.

Ünitelerin sağ ve sol yanında raflar, alt bölümünde çekmeceler bulunan stiller, en çok talep gören ürünlerden. Bunların yanı sıra hem çekmeceli hem de raflı modellere rastlamak mümkün. Oyun konsollarınızı, süs eşyalarınızı, gündelik olarak sık sık kullandığınız eşyaları ünitelerin bu tür çekmecelerinde ve raflarında konumlandırabilirsiniz.

Duvara Monte Siyah TV Ünitesi Modelleri

Özellikle daha küçük alana sahip oturma odaları ve salonlar için duvara monte TV üniteleri değerlendirilebilecek alternatiflerden. Alanı en verimli şekilde kullanabilmeniz için hayat kurtaran bir ürün olan TV üniteleri, birkaç farklı aparat, vida ve dübel gibi araçlarla kolaylıkla duvara monte edilebiliyor.

Masa üzerinde yer verilen TV'lere göre çok daha sağlam ve güvenli bir kullanım imkanı sunuyor. Aynı zamanda duvara sabitlendiği için alandan tasarruf yapmanızı sağlıyor. Siyah TV ünitelerinizi duvara monte etmeyi düşünüyorsanız, mutlaka duvarın rengine vurgu yapacak bir paleti seçmelisiniz. Televizyon çerçevesinin mevcut rengi de vurgu rengi olarak kullanılabilir.

Farklı Geometrili Siyah TV Ünitesi Modelleri

Güncel ev dekorasyon trendleri arasında özgün tasarımlara sahip farklı geometrili TV üniteleri çok sayıda ürün ile karşımıza çıkıyor. Televizyonun alt ünitesi genellikle düz ve ayaklı bir tasarıma sahipken; üst tarafta çok çeşitli şekiller yer alıyor.

Televizyonun sağ ve sol yanından dikey olarak başlayan şekiller, televizyonun üstüne ve tüm çevresine ince bir şerit şeklinde uzayabiliyor. Bazı modellerde birkaç farklı yüksekliğe sahip raf sistemleri yer alabiliyor. İhtiyacınıza, TV ünitesine ayırdığınız duvar alanına ve odanın genel dekorasyon özelliklerine göre istediğiniz bir modeli tercih edebilirsiniz.

Siyah TV Ünitesi Fiyatları

TV ünitelerinin fiyat skalası diğer tüm mobilya gruplarında olduğu gibi değişken. Bu fiyat farklılığının birçok nedeni bulunuyor. Siyah TV ünitesi fiyatlarına etki eden faktörleri şu şekilde sıralamak mümkün:

 • Ünitede kullanılan malzeme,
 • Üretim teknolojisi,
 • Ağırlığı ve ölçüleri,
 • Farklı çekmece ve raf sistemleri,
 • Ayak yapısı,
 • Dayanıklılık (malzeme kalınlığı, malzeme çeşidi, vb.),
 • Özel üretim veya seri üretim olarak piyasaya sürülmesi.

Her ne kadar TV ünitelerinin fiyatları geniş bir çeşitliliğe neden olsa da; ekonomik ürünler ve kampanyalı TV üniteleri satın alabilirsiniz. Mobilya Diyarı olarak ziyaretçilerimize en beğenilen, en son dekorasyon trendlerine uygun olarak üretilen ürünleri cazip fiyatlarla buluşturuyoruz.

Siyah TV Üniteleri Nasıl Dekore Edilir?

TV ünitelerinde siyah rengi tercih ettiyseniz, ünitenizi ve ünitenizin bulunduğu duvarı dekore etmek için farklı önerilere açık olmalısınız. Çeşitli medya standları, kitaplar, en çok kullandığınız ev eşyaları, sanatsal ürünler ve sıradan bir ürün de dekorunuzu zenginleştirebilmenizi sağlayabilir.

 • Siyahı daha fazla gün yüzüne çıkaracak bir renk olan beyaz gibi açık renklerle yani zıt renklerle kombine etmek, dekorasyona farklı bir hava katmak için iyi bir fikir olabilir.
 • TV ünitenizin raflarında yer vereceğini eşyaların renklerine de özen gösterebilirsiniz. 2 veya 3 renkli kombinasyonlarda ana renk, ara renk ve vurgulayıcı renkler olarak gruplandırma yapabilirsiniz.
 • Ana renkler siyah TV ünitelerine mecburen siyah olacaktır. Ara renkler krem, kahverengi (ahşap ürünler olabilir), gri, vb. siyahı daha fazla ortaya çıkaracak renkler olabilir. Tamamlayıcı renkler ise renk çemberinde, ana renkler ile ara renkler arasında kalan renkler olabilir.
 • Her ne kadar renk düzenini sağlamaya odaklanmak iyi bir seçenek olsa da; ünitenizde yer vereceğiniz farklı türde eşyalarınız ve dekoratif ürünleriniz de odanızın dekoruna katkı sağlayacaktır.
 • Ünitenizin üzerinde, duvarda veya çevresinde konumlandıracağınız eşyaları seçerken; kendi tarzınızı ve ruh halinizi yansıtan ürünlere yönelebilirsiniz. Özgün olmak, benzersiz olmak ve farklı renklerle çalışmak size özgüven katacaktır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.